Rátgéber László a 30 éve kezdődő pécsi kosárhegemóniára emlékezett

H. Á.H. Á.
2025.04.17. 18:02
null
Rátgéber László és a trófeái, érmei (Fotó: Nemzeti Sport)
A Nemzeti Sportrádió Hazafutás című műsorának volt a vendége Rátgéber László, a PVSK egykori sikeredzője, aki L. Pap Istvánnal beszélgetett a pécsi női kosárlabda 30 éve kezdődött sikerkorszakáról az első, 1995-ben szerzett bajnoki cím apropóján.

 

„Azért fogadtak el vezérnek, mert látták, hogy a vezér egyben szolga is” – mondta a Nemzeti Sportrádióban Rátgéber László a PVSK-val nyert első, 1995-ös női kosárlabda bajnoki címe harmincadik évfordulóján. A délvidéki származású mester a jugoszláv iskola hatásáról és arról is beszélt L. Pap Istvánnak a Hazafutás című műsorban, hogy milyen volt húszas éveinek a végén egy olyan csapatot edzeni és a csúcsra vinni, amelynek nem egy tagja idősebb volt, mint ő.

A teljes beszélgetés ide kattintva meghallgatható.

 

Legfrissebb hírek

Kosárlabda: jót tettek az amerikai tapasztalatok Toman Rékának

Utánpótlássport
5 órája

AJ Dybantsát választotta a draft első helyén a Washington Wizards

Kosárlabda
13 órája

Somogyi Ádám: Nagyon éhes, tehetséges társaság van itt

Kosárlabda
13 órája

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
Tegnap, 18:38

Perl Zoltán: Vojvoda Dávid hiányozni fog a válogatottból

Kosárlabda
Tegnap, 14:09

Kosárlabda: legyőzte a spanyolokat az U20-as női válogatott idegenben

Utánpótlássport
2026.06.22. 11:08

Bojan Szubotics: Az Albában mindig éremért kell csatázni

Kosárlabda
2026.06.22. 07:37

Kosárlabda: kétszer is legyőzte a románokat az U20-as férfiválogatott

Utánpótlássport
2026.06.21. 18:27
Ezek is érdekelhetik