Női kosár NB I: könnyedén nyert és továbbra is veretlen a DVTK

B. A.B. A.
2024.01.06. 18:50
Továbbra is veretlen a DVTK (Fotó: dvtk.eu)
A női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 10. fordulójában a DVTK az ELTE BEAC ellen aratott fölényes 78–45-ös győzelmet, míg a SERCO UNI Győr a Vasas Akadémiát győzte le 90–65-re.

A DVTK az elmúlt hét mérkőzését egyaránt megnyerte az ELTE BEAC ellen. Az idényben veretlen diósgyőriek ezúttal is jól kezdtek és a félidőnél már 19 ponttal vezettek. A 26–10-es harmadik negyed alatt aztán végleg szétnyílt az olló a két együttes között. A meccs végén a diósgyőriek tartalékosan álltak fel, bemutatkozott élete első NB I-es mérkőzésén Fárbás Eliza is. A záró etapot végül a BEAC húzta be, a lényegen ez már nem változtatott, a DVTK 78–45-re nyert és továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot.

A találkozó legeredményesebb pontszerzője az amerikai Kaila Charles volt, aki idénycsúcsot jelentő 21 pontig jutott.

A SERCO UNI Győr is ott folytatta, ahol 2023-ban abbahagyta. Az előző fordulóban a Sopron ellen 105 pontig jutó győriek ezúttal a Vasas Akadémiának szórtak 90-et. Már az első félidőben tetemes volt a különbség, amit jól érzékeltet a két csapat triplamutatója is (6–0). A Vasas ugyan a második félidőben már tartotta magát, de a hátrányát nem tudta csökkenteni, így a Győr 90–65-re behúzta a találkozót és továbbra is a tabella második helyén áll a DVTK mögött.

A TFSE-MTK hárommeccses győzelmi szériája a Sopron otthonában szakadt meg. A Sopron a 24–5-re megnyert harmadik negyedben lépett el igazán ellenfelétől. A mérkőzés végére az volt az egyedüli kérdés, meg lesz-e a száz pont a hazaiaknak. Nem lett meg, de a 97–53-as győzelem egy pillanatra sem forgott veszélyben. A hazaiak legjobb dobója a 21 pontos Jelena Brooks volt, de a 19 pontot és 16 lepattanót szerző Beatrice Mompremier is remek meccsen van túl.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
10. FORDULÓ
ERCO UNI GYŐR–VASAS AKADÉMIA 90–65 (24–12, 27–14, 19–17, 20–22)
Győr, 250néző.Vezette:Pozsonyi, Lengyel, Sörlei
GYŐR:
SLOCUM13/6,Dombai8,CARLETON15/9,Gyöngyösi4,GOREE8.Csere:DUBEI10/3, ANIGWE15,Ruff-Nagy5,Bach5/3,Molnárová3/3,Török Á.2,Hegedűs 2.Edző:Cziczás László
VASAS:TAYLOR11,Gelei4,Tóth O.6/3,Madár E.8,Budácsik2.Csere:ALLEN4,Boros B.6,Salamon7/3,Kádár2,Jáhni6,Szerencsés5/3,Madár K.4.Edző:Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása.3. perc:5–6.5. p.:12–6.12. p.:26–12.16. p.:36–20.25. p.:57–28.28. p.:63–39.33.p.:74–51.36. p.:84–56
Cziczás László:– A második félidőben már nem tudtunk olyan koncentrációval játszani, mint az első húsz percben. Viszont örvendetes Kristine Anigwe visszatérése, energiája, palánk alatti agresszivitása jelentősen javított a csapat teljesítményén.
Milos Pavlovics:– Nehéz számot adni csapatomnak az egyik bajnokesélyes elleni teljesítményéről. A győriek az Euroliga által elért fejlődése védekezésben és támadásban is látható, ezzel együtt megnehezíthettük volna jobban is a dolgukat.

DVTK HUN-THERM–E.ON ELTE BEAC 78–45 (23–11, 19–12, 26–10, 10–12)
Miskolc, 1000
néző.V:Varga-Záray, Rácz, Gruber.
DVTK:
AHO N.13,Aho T.5/3,CHARLES21/6,M. Jovanovics4,Tadic6. Csere:LELIK10,Toman P.3,Tenyér5/3,Grigalauskyte7,Vég-Dudás2,Fárbás2. Edző:Völgyi Péter
BEAC:Morgan12/3,Katona B.1,Angyal B.9/3,Tóth F.4,Pavic2. Csere:Zsámár, Ozola4,Juhász A.4,MILKOVICS7/3,Orosz2,Drahos, Szauter.Edző:Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 2. perc:4–4.3. p.:12–4.6. p.:16–4.8. p.:20–9.12. p.:27–13.15. p.:29–16.17. p.:35–18.22. p.:45–27.26. p.:53–33.29. p.:64–33.33. p.:68–37.35. p.:71–41.38. p.:76–45
Völgyi Péter:– Nagyon sok feladatot tűztünk ki a csapat elé a meccs előtt. Fel kellett vennünk újra a ritmust, mert régen játszottunk mérkőzést, valamint támadásban és védekezésben is próbáltunk új elemeket gyakorolni. Kívülről nagyon gyengén dobtunk, ahogy ellenfelünk is, a támadólepattanókkal tudtunk plusz labdákhoz jutni. A hosszú szünet után nem játszottunk rosszul, de remélem, hogy a folytatásban, a következő meccseinken jobbak leszünk.
Mészárosné Kovács Andrea:– Nem az a probléma, hogy kikaptunk, mert tisztában vagyunk az erőviszonyokkal. Szégyellem magam a teljesítmény miatt, ugyanis semmilyen ellenállást nem tanúsítottunk. Nem tudott úgy cserélni a kolléga, hogy ne kapjunk kosarat.

SOPRON BASKET–TFSE-MTK 97–53 (27–16, 24–11, 24–5, 22–21)
Sopron, 800
néző.V:Szilágyi, Rózsavölgyi, Földesi.
SOPRON:Fegyverneky8/6,TURNER12,Toman D.3/3,BROOKS23/9,MOMPREMIER19.Csere: Kókai4,VARGA A.11,Papp K.4,Böröndy6,Sitku Zs.7/3.Edző:Gáspár Dávid
TFSE:Carter7/3,Baa9/3,Szabó F.11/3,Dúl P.9/3,Czinano6.Csere:Dúl T.3/3,Németh A.3/3,Király, Vladár2,Burján, Vígh1,Horváth D.2. Edző:Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc:8–5.8. p.:18–10.12. p.:31–18.15. p.:37–20.18. p.:48–27.22. p.:53–27.25. p.:61–27.28. p.:67–32.32. p.:80–39.35. p.:86–43.38. p.:92–48
Gáspár Dávid:– Nagyon örülök, hogy győzelemmel indítottuk az évet! Az elmúlt hetek csalódást keltő játéka után sokkal jobbal álltunk elő, örömet szerezve szurkolóinknak, de az edzői stábnak és a játékosoknak is. Sokat dolgoztunk ezért a héten, támadásban és védekezésben is jó munkát végeztünk, szépen végrehajtva a megbeszélteket.
Hegedűs Péter:– A játék minden elemében felülmúlt minket a Sopron. Amit sajnálok, hogy az első félidőben több játékos is önbizalomvesztett lett a pályán, és minimális energiabefektetést láttam csupán, ami nem volt ránk eddig jellemző. Talán nincs a két csapat között 44 pont különbség, de fantasztikusan kosárlabdáztak a hazaiak. Nem fogunk 24 óránál tovább szomorkodni ezen a vereségen, mert feladataink vannak.