Férfi kosár: Olaszországba igazolt Keller Ákos – hivatalos

Vágólapra másolva!
2020.02.07. 16:09
null
Keller Ákos az olasz másodosztályban folytatja pályafutását (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Nem kellett túl sokat várni, megtalálta új klubját Keller Ákos, a magyar válogatott csapatkapitánya, aki egy hete távozott a horvát KK Zadartól. A 30 éves center az olasz másodosztályban szereplő Orlandina Basket együtteséhez igazolt, amelynél korábban a jelenleg a Falcót erősítő Perl Zoltán is megfordult.

 

Keller már Olaszországban, új klubjával készül, és várhatóan pályára is lép vasárnap, a Treviglio otthonában esedékes bajnokin.

„Egyetértek Ákos döntésével, mert jól szervezett klubhoz került, és új kihívás vár rá – mondta a Nemzeti Sportnak Vinkó László menedzser, aki Keller Ákos ügyeit intézi. – Az Orlandináé mellett befutott hozzánk egy litván és két Adria-ligás csapat ajánlata is. Sajnáljuk, hogy a zadari próbálkozás nem a legjobban sült el, de sajnos a kosárlabdának ez is a részét képezi. Az olaszok számára a kiváló kapcsolataink mellett az is fontos szempontot jelentett, hogy elismerik Vojvoda Dávid remek teljesítményét. A Serie A2-ből sok jó játékos került korábban magasabban jegyzett ligákba. Hogy mást ne mondjak, az amerikai Brice Johnsont, akit a Los Angeles Clippers a 2016-os NBA-draft első körében választott ki, éppen most vásárolta ki a francia Roanne – az ő helyére szerződtették Ákost.”

Legfrissebb hírek

Sopronban is nyert a címvédő Szolnok a férfi kosár NB I-ben

Kosárlabda
2025.11.08. 20:35

Férfi kosárlabda Ek: ismét alulmaradt a Falco a Zaragozával szemben

Kosárlabda
2025.11.05. 20:30

Gasper Potocnik szeretné, ha csapata mindenkire veszélyes lenne

Kosárlabda
2025.11.04. 10:21

Sorozatban harmadszor kapott ki a Real Madrid a férfi kosár Euroligában; először nyert a Baskonia

Kosárlabda
2025.10.28. 23:03

Juhász Dorka volt a mezőny legeredményesebb játékosa Mersinben

Kosárlabda
2025.10.26. 20:23

Óriási hajrát produkált az előző kiírás bronzérmese; a címvédő simán nyert a férfi kosár Euroligában

Kosárlabda
2025.10.16. 23:15

Szolnok: akadt kivetnivaló a görög vendéglátásban

Kosárlabda
2025.10.15. 09:30

Rosco Allen 25 ponttal vette ki a részét japán csapata első győzelméből

Kosárlabda
2025.10.11. 13:44
Ezek is érdekelhetik