A Phoenix is a rájátszásban, a Detroit legyőzte a Spurst
Vágólapra másolva!
2005.03.21. 10:39
Megosztás
Vágólapra másolva!
Címkék
Szép lassan a Miami Heat lett a legjobb csapat az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA). Noha a floridaiak a 134. játéknapon nem léptek pályára, idestova 12 mérkőzés óta veretlenek, miközben a nyugati ászok, a San Antonio és a Phoenix valamelyest megtorpant az utóbbi időben. A Spurs hajnalban például Detroitban kapott ki, és bár a Suns győzött a Memphis otthonában, egyelőre harmadik a ligában. Az már más kérdés, hogy ezzel a sikerrel az arizonai együttes is bejutott a rájátszásba.
Hiába dobott 30 pontot Kobe Byrant (balra), az utolsó négy hárompontos-kísérletét elrontotta (fotók: Reuters)
Hiába dobott 30 pontot Kobe Byrant (balra), az utolsó négy hárompontos-kísérletét elrontotta (fotók: Reuters)
Tim Duncan sorozatos bokaficamai miatt csak két percet játszhatott Auburn Hills-ben, csapata, a San Antonio Spurs mégis megnehezítette a címvédő Detroit Pistons dolgát. Persze, így is kívánja az "illendőség", ha már egy idei bajnokesélyesről beszélünk.
Bajnokesélyes azonban a Detroit is, amely az utóbbi időben rendre kiválóan játszik, nem véletlen, hogy ez volt egymás után a michiganiek ötödik győztes mérkőzése (110-101).
A Detroitnál ezúttal is a szokásos összképet láthatta az Auburn Hills-i Sportpalota több mint 22 ezer nézője: a kezdőcsapatból négyen kétszámjegyű dobóteljesítménnyel rukkoltak ki, míg Ben Wallace szedte a lepattanókat és osztotta a blokkokat. A legeredményesebb játékos Chauncey Billups volt 25 ponttal, Tashaun Prince 22-t, Rasheed Wallace 15-öt, Richard Hamilton 11-et, Ben Wallace nyolcat tett hozzá az összprodukcióhoz.
Szavazás
Ezúttal azonban kiválóan szerepeltek a cserék is: Carlos Arroyo 13, Antonio McDyess 12 pontot dobott, így összesen hatan lépték át a tízpontos határt.
Csakúgy, mint a vendég San Antoniónál, ám Duncant mégsem sikerült teljesen pótolni. Ezúttal nem is egy kezdőember, hanem a kispadról beálló Devin Brown volt a legeredményesebb 18 ponttal, őt követte Beno Udrih (szintén csere volt) 15-tel, és csak utánuk következett az argentin Manu Ginobili (14) és Tony Parker (12).
Összességében a kiegyensúlyozott valamivel jobban dobott a Pistons, a mezőnymutatója ugyanis ötvenegy százalék fölött volt, míg a Spursé nem érte el a 48 százalékot.
A Phoenix a szokásos erős csapatteljesítményével verte meg a tennessee-i Memphisben a helyi Grizzliest, 49-16-ra javítva a győzelem-vereség mutatóját, és ezzel harmadikként kvafilikálta magát a rájátszásba.
Az arizonaiaknál mind az öt kezdőember többet dobott tíz pontnál, kiemelkedett Joe Johnson 28 pontja, illetve Shawn Marion dupla-duplája (14 pont, 16 lepattanó). Mondhatjuk egyébként azt is, hogy Johnson döntötte el a meccset, fél perccel a vége előtt, 91-88-as phoenixi vezetésnél ugyanis kulcsfontosságú hárompontost dobott.
Kobe Bryant szomorkodik
Blama a Los Angeles Lakers számára, hogy Kobe Bryant 30 pontja ellenére sem tudta legyőzni a Seattle gárdáját, amelyben pedig a legjobb játékos, Ray Allen tíz perc után kificamította a jobb bokáját, és elhagyta a játékteret a Staples Centerben.
Allen helyét Rashard Lewis és Ronald Murray vette át a pontfelelős szerepében: a csatár 27, a csereirányító pedig 25 ponttal segítette győzelemhez csapatát. A Lakersben a góllövőlista második helyén álló Kobe Bryant volt a legjobb 30 egységgel (és 50 százalékosnál jobb mezőnymutatóval), de alig maradt el tőle a csatárként játszó Caron Butler, aki 29-ig jutott.
Utóbbi kettő volt mégis az, akik az utolsó percben 98-93-nál egymás után elhibáztak két hárompontost, pedig a Lakers ezzel még visszahozhatta volna a meccset. Előbb Butler dobása pattant le a gyűrűről, de Bryanté lett a labda, majd ő is ráemelte távolról, de ő sem célzott jobban. Ezzel gyakorlatilag eldőlt a győzelem sorsa. (Azért azt zárójelben hozzá kell tennünk, hogy Kobe abszolút nyerő ember lehetett volna, de az utolsó négy triplakísérletét elhibázta.) ---- E ---- &