SEHA-liga: magabiztos győzelemmel javított a Veszprém

2019.10.05. 22:18
A Telekom Veszprém a Breszt ellen győztesen hagyhatta el a pályát (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló, archív)
A Telekom Veszprém magabiztosan, 32–23-ra legyőzte hazai pályán a Meskov Bresztet a férfi kézilabda SEHA-liga ötödik fordulójában.

A három nappal ezelőtt az északmacedón Rabotnik otthonában vereséget szenvedő Veszprém a Meskov Bresztet fogadta szombat este, amelyet az első fordulóban nagy csatában egy góllal legyőzött idegenben. Ezúttal kevésbé szoros mérkőzést játszottak a csapatok, a szünetben néggyel vezetett a Veszprém, végül kilenccel legyőzte a hajrára az erejével elkészülő, Magyarországra a fiatalokkal elutazó fehérorosz együttest.

A Veszprém kedden a Budakalász otthonában lép pályára az NB I-ben, majd vasárnap a Portót fogadja a Bajnokok Ligájában.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA
ALAPSZAKASZ

TELEKOM VESZPRÉM–MESKOV BRESZT (fehérorosz) 32–23 (15–11)
Veszprém,
2500 néző. V: Ersov, Pavljukov (oroszok)
VESZPRÉM: Székely M. – P. Nenadics 3, TÖNNESEN 4, Moraes 1, Terzic, Lauge 3, STRLEK 8 (2). Csere: Cupara (kapus), Gajic 1, B. Blagotinsek, A. Nilsson 5, J. Omar, Gasper Marguc 3, LÉKAI 1, MACKOVSEK 3. Edző: David Davis
BRESZT: Mackevics – Budzejka 2, VAJLUPAV 12 (5), Szilko 2, Andrejew 3, BACSKO 4, Tomasuk. Csere: Piljuk. Edző: Andrej Mocsalov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 7. p.: 5–5. 11. p.: 5–8. 13. p.: 6–9. 22. p.: 12–9. 27. p.: 14–10. 39. p.: 21–15. 44. p.: 24–18. 51. p.: 26–20. 53. p.: 28–21. 58. p.: 31–22
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
David Davis:
– Nagyon fontos mérkőzés volt az egész klubnak a legutóbbi eredmények után. Idegesen kezdtünk, de ezt követően azt játszottuk, amit tudunk, örülök a mutatott játéknak.

1. TELEKOM VESZPRÉM 5 4 1 146–127 +19 12
2. Eurofarm Rabotnik (északmacedón) 4 3 1 115–98 +17 9
3. PPD Zagreb (horvát) 3 2 1 80–84 –4 6
4. Meskov Breszt (fehérorosz) 4 1 3 118–119 –1 3
5. Metaloplasztika Sabac (szerb) 3 1 2 81–93 –12 3
6. Szpartak Moszkva (orosz) 3 3 76–95 –19 0