Női kézi NB I: szombathelyi sikerrel zárult a bajnokság

2022.05.22. 19:17
Pódör Rebeka (jobbra) yolc gólt szerzett (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe, archív)
A már biztos kieső Szombathely kilenc góllal nyert az MTK otthonában a női kézilabda NB I 2021–2022-es idényének utolsó mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I
26. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 26–35 (12–19)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok,
150 néző. V: Nagy F., Túróczy
MTK: Győri B. – Juhász E. 1, Kekezovics 4, MARINCSÁK 6 (1), Dakos 4, Pál T. 1, Pelczéder 3. Csere: Hlogyik (kapus), Koronczai 4, Mazák-Németh, Sallai 1, Román 2 (1), Bánfai K. Edző: Vida Gergő
SZOMBATHELY: TOMASEVICS – Gheorghe, SZEKERCZÉS 6 (1), Gorilszka 3, Sztosics 4, PŐDÖR R. 8 (4), CSIRE 6. Csere: Balog J., Christe (kapusok), Győri B., Horváth P. 4, Virág, Horváth A. 3, Szmolek 1, Bíró D. Edző: Pődör Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–5. 18. p.: 10–9. 24. p.: 12–13. 40. p.: 16–25. 44. p.: 17–29
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 6/5
Vida Gergő:
– Értékelem az értékelhetetlent. Minden meccsnek megvan a tétje: a győzelem. Így nem lehet hozzáállni egy mérkőzéshez. Negyedórán keresztül jól játszottunk, majd elment az ellenfél, és nem tudtuk utolérni. Én tanultam belőle, remélem, a játékosok is.
Pődör Zoltán: – Másként alakult volna a mérkőzés, ha az MTK számára van tét. Büszke vagyok rá, hogy a tétnélküliség ellenére így tudtunk játszani. Amióta átvettem a csapatot, tíz pontot szereztünk. Cél a saját nevelésű fiatalok beépítése a csapatba. Nem élem meg drámának a kiesést, de bízom benne, hogy úgy kerülünk vissza nemsokára, hogy folytatjuk a fiatalok beépítését.

2. FTC 26 25 1 771–528 +243 50
Pontazonosság esetén az MTK és a Szombathely elleni hazai, valamint az Érd elleni idegenbeli mérkőzések gólkülönbsége nem számított a tabellában.