Női kézi NB I: a Siófok a 40. percben állva hagyta a Csabát

2020.11.21. 18:36
A Békéscsaba a 40. percig bírta a siófoki tempót (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
A női kézilabda NB I szombati játéknapján a Siófok a kilencgólos Katarina Jezic vezérletével idegenben 31–20-ra legyőzte a Békéscsabát.

A Balaton-partiak már a meccs elején is többször elléptek három góllal, a 21. percben már öt (6–11), nem sokkal később pedig hat (7–13) volt közte.

A szünetig kicsi közeledtek a békéscsabaiak, a 38. percben pedig Bucsu Lili góljával egyenlíteni is tudtak (16–16)!

A siófoki gólcsend a 40. percben ért véget, innentől kezdve pedig beindult a henger, az 51. percben még hét találattal vezettek a vendégek (17–24), a végére pedig 11 lett közte (20–31).

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–SIÓFOK KC 20–31 (11–14)
Békéscsaba,zárt kapuk mögött.V:Bóna, Földesi
BÉKÉSCSABA:Mistina K. – Kukely K.1,Iván E.3,KUKELY A.5 (1),Giricz2,TÖRÖK F.3,Szabó P. Csere:Madera-Domokos (kapus), Petika, BUCSI5 (2),Csepregi, Török Cs., Szabó K.1. Edző:Vida Gergő
SIÓFOK:SZIKORA – BÖHME5,JEZIC9,Kiss N.1,TOMORI3,Niombla3,AOUSTIN7. Csere:Csapó Kincső (kapus), Hársfalvi, Such, Tóth G.3 (3),Mazák-Németh. Edző:Zdravko Zovko
Az eredmény alakulása. 8. perc:3–4.11. p.:4–8.22. p.:7–13.29. p.:11–14.38. p.:16–16.50. p.:17–24.55. p.:18–26
Kiállítások:8, ill. 2 perc
Hétméteresek:4/3, ill. 4/3
Vida Gergő:– Sok problémával küzdöttünk, de a fiatalok jól helyettesítették a hiányzókat. Negyvenöt percen keresztül erőn felül kézilabdáztunk, azután kijött a különbség. Már az is nagy eredmény, hogy jelentős erőfeszítésre késztettük a Siófokot. Bízom benne, hogy januárban már mérkőzéseket is nyerünk.
Zdravko Zovko:– Elismerés illeti a Békéscsabát, mert keményen és jól játszott. Nem kézilabdáztunk topformában, de fontos, hogy végre játszhattunk.

1. Siófok 10 7 3 317–249 +68 14
2. Mosonmagyaróvár 7 6 1 194–192 +2 12
3. Győr 5 5 184–99 +85 10
4. FTC 5 5 165–107 +58 10
5. Debrecen 7 5 2 197–172 +25 10
6. MTK 6 4 2 187–180 +7 8
7. Vác 9 4 5 234–255 –21 8