Női kézi EHF-kupa: nehéz helyzetbe került a Vác

2019.11.09. 14:33
Szanja Radoszavljevics gólt lőtt a törököknek (Fotó: Török Attila, archív)
A Vác hét góllal kikapott a török Kastamonu Belediyesi otthonában a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjében, így nehéz helyzetből várhatja a jövő szombati visszavágót.

AZ EHF-kupa selejtezőjének harmadik, utolsó fordulójában már a tizenhatos csoportkörbe kerülés a tét. A Vác a török Kastamonuval csap össze, amely két éve a sorozat ugyanezen szakaszában kettős győzelemmel ejtette ki Szilágyi Zoltán együttesét. Nem tarthatott a társaival a párharc első mérkőzésére a bokasérüléssel küzdő Hámori Konszuéla, így a Vác 14 játékost nevezett az orosz, román, szlovén, lengyel és horvát légiósokkal felálló törökök ellen.

A Vác az elején még tartani tudta a lépést a házigazdával, amely azonban gyors indulásokkal és pontosabb befejezésekkel a szünet előtt öt góllal is ellépett, hiába kért közben kétszer is időt Szilágyi. A Kastamonu a második játékrészben is kihasználta a magyar csapat hibáit, és nyolcgólos előnyre tett szert. Hiába lőtt összesen 14 gólt a Kuczora, Kácsor duó, hátul nem tudta megállítani a törököket a Vác, pedig kapuscserével is próbálkozott. Egy jó sorozattal ötre még visszajött a magyar csapat, de a vége 33–26 lett a Kastamonunak.

A visszavágót november 16-án 16 órától rendezik Vácon.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
1. MÉRKŐZÉS
KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török)–VÁCI NKSE 33–26 (16-11)
Kastamonu,
500 néző. V: Duplij, Tkacsuk (ukránok)
KASTAMONU: ROMBESCU – USZKOVA 5, Vascsuk 4, Iskenderoglu 3 (2), Seric 1, ÖZEL 7, Aydin. Csere: Kajumova, Pandzic (kapusok), Woloszyk, Coskun 3, Iskit 2, JILMAZ 5, Türkoglu 3, Güler. Edző: Hakan Günal
VÁC: Arenhart – Diószegi 2, Lakatos R. 2, KUCZORA 8 (1), Helembai F. 2, Kácsor 6 (3), Radoszavljevics 5. Csere: Bukovszky (kapus), Szabó K.1, Szondi, Paróczy, Szeberényi, Kovács N. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–2. 14. p.: 7–6. 21. p.: 10–9. 26. p.: 15–10. 34. p.: 18–12. 42. p.: 24–16. 49. p.: 26–21. 55. p.: 31–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Szilágyi Zoltán:
– Alapvetően a gyenge helyzetkihasználásunk miatt nem lett szorosabb az eredmény. Kevés kulcsjátékosunk kézilabdázott kifejezetten jól. A végén így is lett volna esélyünk arra, hogy három-négy gólra felzárkózzunk, de a hajrában is kimaradtak ziccereink. A védekezésünk főleg a második félidőben nem volt elég agresszív, ez is döntőnek bizonyult és a gyors török indulásokat sem tudtuk megakadályozni. Nem adjuk fel, viszont tény, hogy a visszavágón jobb teljesítményre lesz szükség tőlünk.

DVSC Schaeffler–ZORK Jagodina (szerb) 37–26