Női kézi EHF-kupa: megnyugtató előnyben a Siófok

2020.03.01. 15:41
Camille Aoustin nyolc góllal a Siófok legjobbja volt (Fotó: Török Attila, archív)
A Siófok KC kilenc góllal, 38–29-re nyert a török Kastamonu Belediyesi vendégeként a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének első felvonásán, így megnyugtató előnyben várhatja a hazai visszavágót.

A negyeddöntő első, törökországi felvonásán 5–5-ig fej fej mellett haladtak a felek, majd a nyolcadik perctől a Siófok állandósítani tudta előnyét. Előbb hatgólosra hízott az előny, amikor szépített a Kastamonu (9–14), amire egy 7–0-s rohammal válaszolt a címvédő magyar csapat. Az első félidő utolsó gólját a házigazda szerezte, kozmetikázva az eredményt. (12–24)

A fordulás után gyorsan összeszedett egy két percet a török csapat, a Siófok pedig növelni tudta előnyét. A második játékrész közepén megrázta magát a Kastamonu, legeredményesebb játékosa, a hét gólig jutó Asli Iskit vezérletével nyolcra felzárkózott. Az utolsó tíz percben a meccs legjobbja, Camille Aoustin háromszor is betalált, a Siófok kilenccel nyert (29–38).

A párharc magyarországi visszavágóját jövő héten szombaton rendezik.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS
KASTAMONU BELEDIYESI GSK
(török)–SIÓFOK KC 29–38
(12–24)
Kastamonu, 1750 néző. V: Xhema, Jahja (koszovóiak)
KASTAMONU: Pandzic – USZKOVA 4 (2), Vashchuk, Iskenderoglu 2, Seric 5, ISKIT 10, Aydin 1
.Csere: Rombescu (kapus), Yilmaz 1, Özel, Coskun 2, Türkoglu 2, Woloszyk 2. Edző: Hakan Günal
SIÓFOK: SZIKORA – Böhme 5, Tomori 1, PENA 5 (2), Jezic 3, KOBETIC 5, AOUSTIN 8.Csere: Silje Solberg (kapus), Niombla 5 (1), Drabik 1, Such 3, Hársfalvi 2, Janjusevics. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–5. 12. p.: 7–11. 18. p.: 9–14. 27. p.: 10–22. 36. p.: 14–26. 45. p.: 21–31. 48. p.: 24–32. 57. p.: 26–36
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill, 5/3
Hakan Günal: – Az első játékrészben nem tudtunk mit kezdeni a vendégekkel, klasszis kézilabdát játszottak. A szünetben változtattunk a felállásunkon, és megbeszéltük, hogy a mérkőzésnek még nincs vége. Örülök, hogy a fordulást követően nagyobb csatára tudtuk késztetni ellenfelünket. Minden tiszteletem a Siófoké, nagyon jó és hatékony csapat.
Tor Odvar Moen: – Olyan találkozó volt, amelyet már az első félidőben el lehetett dönteni, nagyszerűen és magas sebességi fokozatban kézilabdáztunk. A folytatásban viszont kiengedtünk, de így is örülök a látottaknak és az eredménynek. A hazaiak előtt viszont megemelem a kalapomat, hiszen nagy hátrányban sem adták fel sem a pályán, sem pedig a lelátón. Nagyszerű szurkolóik vannak, akik végig buzdították csapatukat.