Női kézi EHF-kupa: kikapott Dániában, de döntős a Siófok

2019.04.14. 15:34
Solberg és Dedu is hozzátett a sikerhez (Fotó: Németh András)
A Siófok bejutott a női kézilabda EHF-kupa döntőjébe, miután a dániai visszavágón két gólt megőrzött az előnyéből a Viborggal szemben.

Négygólos előnyről várta a nagy hírű és múltú Viborg elleni elődöntő idegenbeli visszavágóját a Siófok. A már a négy közé jutással is története legjobb nemzetközi szereplését produkáló balatoni együttesnek a hazai pályán kiharcolt 28–24-es győzelem után minden esélye megvolt arra, hogy bejusson a fináléba a második számú európai klubsorozatban, ugyanakkor intő jel lehetett a magyar élcsapatnak, hogy a dánok múlt szombaton, Siófokon nyolcgólos hátrányt feleztek meg az első mérkőzés hajrájában.

A siófokiak péntek reggel keltek útra északra, szombaton a visszavágó helyszínén edzettek. Az SKC kerete a vállsérüléséből gyógyuló lengyel válogatott beálló, Joanna Drabik kivételével teljes volt Dániában.

Nagyszerűen kezdte a meccset a Siófok, háromgólos előnyre tett szert az elején, és bár utána fordítottak a dánok, nem lehetett panasz a magyar együttes védekezésére, és Silje Solberg is hozzátette a magáét a kapuban. Újra elment hárommal az SKC, de miután jöttek a cserék Kobeticék helyére, a szünetben már a Viborgnál volt az előny (12–11).

Nagyon vigyázni kellett, mert a hazaiak egyre inkább belelkesültek, ráadásul a Siófok játéka is visszaesett a dánok öt plusz egyes védekezésével szemben. Többször is csak egy gól maradt összesítésben a vendégek előnyéből, de ekkor mindig be tudott találni az SKC. Az ezúttal is főszerepet vállaló Kobetic nyolcadik találatával 23–22-re fordított a Siófok az 55. percben, közel volt a továbbjutás. A Viborg azonban még indított egy nagy hajrát, 27–24-nél az utolsó percben emberhátrányban támadt a Siófok, és sikerült hetest kiharcolni, amit Simone Böhme értékesített, bebiztosítva a Balaton-partiak számára kedvező végeredményt (27–25).

A kupasorozat döntőjében 15. alkalommal szerepelhet magyar csapat, az eddigi mérleg hat arany- és nyolc ezüstérem. A dán Esbjerg elleni finálé első mérkőzését május első hétvégéjén rendezik, a visszavágóját pedig egy héttel később. Kedden derül ki, hogy melyik csapat kezd hazai pályán.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

VIBORG HK (dán)–SIÓFOK KC 27–25 (12–11)
Viborg, 1431 néző. V: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)
VIBORG: R. Poulsen – S. ANDERSEN 4, Högdahl 1, STRÖMBERG 4, S. Nielsen 2, K. JÖRGENSEN 4, Nörgaard 5 (3). Csere: J. Olsen (kapus), Haugsted 1, Bögelund 2, Dahl 3, Grön 1, Filtenborg
Edző: Jakob Vestergaard
SIÓFOK: Silje Solberg – BÖHME 4 (2), M. González 1, NZE MINKO 4 (2), Jezic 3, KOBETIC 8, Aoustin 2. Csere: Dedu (kapus), Perianu 1, Hmirova 1, Elghaoui 1
Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 10. p.: 5–4. 13. p.: 5–7. 16. p.: 7–7. 21. p.: 7–10. 26. p.: 9–11. 34. p.: 13–13. 39. p.: 16–13. 43. p.: 17–14. 48. p.: 19–18. 52. p.: 22–22. 57. p.: 23–24. 59. p.: 26–24. 60. p.: 27–24
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Jakob Vestergaard: –
A Siófok nagyon jó csapat, megérdemelten jutott be a döntőbe. Mi óriásit harcoltunk, volt is kis esélyünk a továbbjutásra, a második félidőben a védekezésünkkel meg is változtattuk a játék képét, de támadásban többször is csak szenvedtünk, így nem sikerült fordítanunk.
Tor Odvar Moen: – Jelenleg csak az számít, hogy megvan a döntőbe jutás. Néha szenvedve nyered csak meg a meccseket, ez is csúnya mérkőzés volt, de a lényeg, hogy jól jöttünk ki belőle.

Továbbjutott: a Siófok, 53–51-es összesítéssel.