Női kézi EHF-kupa: a Siófok a 6. csoportmeccsét is megnyerte

2019.02.10. 16:39
A hatodik csoportmeccsét is megnyerte a Siófok KC a női kézilabda EHF-kupában, a német Metzingen ellen 32–25-re győzött a magyar csapat.

A csoportelsőséget már korábban bebiztosító siófokiak az első félidőben öt góllal is vezettek (13–8), aztán ebből a szünetre kettő maradt meg (13–11).

A fordulást követően kiegyenlített játék folyt, és a félidő derekán még a németek álltak jobban (19–20), de ekkor egy 8–0-s szériával eldöntötte a meccset a Balaton-parti együttes (27–20), amely 32–25-re nyerte meg az utolsó csoportmérkőzését.

NŐI EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
B-CSOPORT
SIÓFOK KC–TUSSIES METZINGEN (német) 32–25
(13–11)
Siófok, 1150 néző. V: Ilieva, Karbeszka (macedónok)
SIÓFOK: Dedu – BÖHME 7 (3), M. González 7, Nze Minko 5 (1), Jezic 3, Perianu 4, Hmirova. Csere: Silje Solberg (kapus), Elghaoui 6, Wald, Takács E. Edző: Tor Odvar Moen
METZINGEN: Roch – Zapf 1, Kobylinska 6 (2), Kovács P., Behnke 4, Minevskaja 5 (2), Hársfalvi 2. Csere: Kohorst (kapus), Haggerty, Korsós 1, Weigel, Vollebregt 6, Beddies. Edző: André Fuhr
Az eredmény alakulása. 11. perc: 5–3.14. p.: 8–5. 27. p.: 13–8. 33. p.: 14–13. 37. p.: 17–17. 42. p.: 17–18. 48. p.: 25–20
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Tor Odvar Moen: –
Jó meccsen a Metzingen nagy harcra késztetett minket. Az első félidő játékával elégedett voltam, és az utolsó tizenöt percben is megmutattuk, mire vagyunk képesek. A második félidő elején visszaengedtük az ellenfelet, de a szurkolók átlendítettek minket a holtponton.
André Fuhr: – Megérdemelten nyert a Siófok, amely megmutatta az erejét az egész csoportkörben, bizonyítva, hogy a legjobb csapat volt a csoportunkban. Mi több problémával is küzdöttünk, ám mindent megtettünk, hogy megnehezítsük az ellenfél dolgát.