Férfi kézi Eb: a franciák a 2. félidőben átgázoltak Montenegrón

V. Á.V. Á.
2022.01.24. 22:00
Vincent Gérard ezért a mozdulatért kapott piros lapot (Fotó: Szabó Miklós)
Franciaország 36–27-re legyőzte Montenegrót a magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság budapesti középdöntőjének 3. fordulójában.

A mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a csapatok, majd 5–4-es montenegrói vezetést követően sorozatban három gólt szereztek a franciák (7–5). A 12. percben ráadásul elveszítette csapatkapitányát Montenegró – Vaszko Sevaljevics megütötte Nikola Karabaticot, videózás után pedig piros lapot kapott.
Nebojsa Szimics ismét remekül védett, így nem tudott ellépni Franciaország (11–9, 16. perc). Hamarosan villant az újabb piros lap, Vincent Gérard egy indítást próbált lefülelni, de hozzáért Milos Vujovicshoz. A bírók pedig videózás után végleg kiállították a kapust. A félidő hajrája a franciáké volt, akik négygólos előnnyel mehettek szünetre (16–12).

A második felvonás elején nőtt a különbség, a 38. percben 24–17-re vezetett Franciaország, időt is kért Zoran Roganovics, a montenegrói válogatott szövetségi kapitánya. Azonban ez sem segített, a 45. perchez érve tízgólos volt a különbség (29–19). A folytatásban csak a különbség volt kérdés, Franciaország magabiztosan nyert, a meccs embere Nikola Karabatic lett. 36–27

A francia együttes az utolsó körben Dánia ellen lép pályára, és amennyiben Izland legyőzi Montenegrót, mindenképpen pontot kell szereznie az elődöntőbe jutáshoz.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ
3. FORDULÓ
I. CSOPORT (Budapesti Kézilabda Aréna)
Franciaország–Montenegró 36–27
(16–12)
Ld: Mem 7, Lenne, Minne, Tournat, N. Karabatic, Kounkoud 4-4, ill. M. Vujovics 7, B. Vujovics 5, M. Laszica 5