Férfi kézi: a Veszprémet a másik szkopjei csapat is legyőzte

2014.02.01. 20:41
Az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata felkészülési mérkőzésen 25–23-as vereséget szenvedett a hazai környezetben játszó Metalurg Szkopjétól. A magyar bajnok pénteken szintén a macedón fővárosban 30–28-ra kapott ki a Vardar Szkopjétól.

A Metalurg Szkopje a PSG-vel azonos pontszámmal a 3. helyen áll a Bajnokok Ligája C-csoportjában, hazai pályán legyőzte többek között a francia csapatot is – a selejtezőben pedig a Pick Szegedet. Most begyűjtötte a másik magyar élcsapat skalpját is, még ha ezúttal felkészülési mérkőzésről is volt szó.

A találkozó során szinte végig a macedón gárdánál volt az előny, amely a második félidő elején öt gólra hízott. A Veszprém innen még fordítani tudott – az 53. percben 22–21-re vezetett –, ám a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban.

FÉRFI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Metalurg Szkopje (macedón)–MKB-MVM Veszprém 25–23 (13–12)
Legjobb dobók:
Vugrinec 6, Manaszkov, Mirkulovszki, Cindric 4-4, ill. Nagy L., Sulic 4-4, Gulyás, Iváncsik G. 3-3