nemzetisport.hu 2014.02.01 20:41 Frissítve: 2014.06.11 03:50

Férfi kézi: a Veszprémet a másik szkopjei csapat is legyőzte

Az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata felkészülési mérkőzésen 25–23-as vereséget szenvedett a hazai környezetben játszó Metalurg Szkopjétól. A magyar bajnok pénteken szintén a macedón fővárosban 30–28-ra kapott ki a Vardar Szkopjétól.

A Metalurg Szkopje a PSG-vel azonos pontszámmal a 3. helyen áll a Bajnokok Ligája C-csoportjában, hazai pályán legyőzte többek között a francia csapatot is – a selejtezőben pedig a Pick Szegedet. Most begyűjtötte a másik magyar élcsapat skalpját is, még ha ezúttal felkészülési mérkőzésről is volt szó.

A találkozó során szinte végig a macedón gárdánál volt az előny, amely a második félidő elején öt gólra hízott. A Veszprém innen még fordítani tudott – az 53. percben 22–21-re vezetett –, ám a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban.

FÉRFI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Metalurg Szkopje (macedón)–MKB-MVM Veszprém 25–23 (13–12)
Legjobb dobók:
Vugrinec 6, Manaszkov, Mirkulovszki, Cindric 4-4, ill. Nagy L., Sulic 4-4, Gulyás, Iváncsik G. 3-3

2021.09.22 18:07:10

Kézilabda R. Gy.

A biztos hazai győzelem mellett megszületett a Pick Szeged 6000. gólja a BL-ben.

2021.09.19 09:17:00

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

Tokióban olimpiai aranyérmet nyert, és készen áll arra, hogy a Veszprémmel is a csúcsra érjen.

2021.09.18 17:27:23

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

A megerősödött Krim sokáig tapadt, mint a pióca, de így sem tudta megakadályozni a biztos ETO-győzelmet.

2021.09.18 15:27:28

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), MURÁNYI DOMONKOS (percről percre)

Az első játékrészben nem működött jól a védekezés, de a szünet után szinte minden sikerült a zöld-fehéreknek.

2021.09.16 17:50:18

Kézilabda R. P.

A szünetben néggyel vezettek a franciák, de a második félidőben 21 gólt dobva győzött Ilics csapata.