Női kézi: Égett bennünk a tűz, egymásért küzdöttünk – Veronica Kristiansen

PUSZTAI VIOLAPUSZTAI VIOLA
2024.02.15. 08:46
Az első félidei remek játék és a küzdőszellem volt a kulcs a győzelemhez – véli Veronica Kristiansen, aki tizenhárom góllal vette ki a részét a Győri Audi ETO KC Mosonmagyaróvár elleni, 32–22-es sikeréből.

„A csapattársaim nélkül nem tudtam volna ennyi gólt lőni. Úgy éreztem, összeálltunk, és támadásban mindig megtaláltuk azt a megoldást, ami eredményre vezetett. Azért fogtam ki ilyen jó napot, mert a csapat megteremtette nekem a lehetőségeket. Égett bennünk a tűz, egymásért küzdöttünk” – mondta szerényen Veronica Kristiansen, aki oroszlánrészt vállalt a Mosonmagyaróvár elleni győzelemben.

Már csak azért is, mert a második félidőben a Győr egy nehezebb periódusának is éppen a norvég átlövő két gólja vetett véget, ami fontos szerepet játszott abban, hogy tíz góllal nyertek a hazaiak. Videónkban szóba kerül az is, hogy a BL-ben elszenvedett két vereség után mi kellett most a sikerhez, mi bosszantotta a már az első félidőben hét gólt dobó játékost, s mekkora önbizalmat adott ez a csapatnak a hétvégi, Brest elleni meccs előtt.

NŐI KÉZILABDA NB I
15. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR KC 32–22 (15–9)
Győr, Audi Aréna, 3705 néző. V: Bíró, Kiss O.
GYŐR: S. TOFT – HOVDEN 5 (2), Rju Un Hi 2 (2), Brattset 2, Haugsted, V. KRISTIANSEN 13 (1), Szőllösi-Schatzl 2. Csere: Duijndam (kapu), S. Oftedal 2, NZE MINKO 5, Blohm, De Paula, Broch, Győri-Lukács 1. Vezetőedző: Ulrik Kirkely
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi 1, Pásztor N. 2, Albek 4, Tóth E. 5 (2), Tóth G. 3, Schatzl. Csere: Hadfi (kapus), Lancz, Ivancok 3, Tóth N. 1, Sztankovics K., Stranigg, Faragó L., Bardi, VARGA EMÍLIA 3 (1). Vezetőedző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 2–4. 9. p.: 5–4. 13. p.: 7–4. 15. p.: 9–5. 20. p.: 12–8. 30. p.: 15–9. 36. p.: 20–11. 40. p.: 20–13. 47. p.: 24–17. 52. p.: 24–20. 57. p.: 29–21. 60. p.: 32–22. Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 4/3
Ulrik Kirkely: – Nagy tisztelettel nézem azt a teljesítményt, amit a Mosonmagyaróvár az idény során mutat. Emlékszem, az első bajnoki meccsünkön szervezett csapatnak láttam őket. Ezúttal hihetetlen erővel, küzdelemmel vetettük bele magunkat a játékba. Az első félidőt ahogyan lehoztuk, azt örömmel láttam. A folytatásban magabiztosan játszottunk, azt mondtuk, a második félidőt is meg kell nyernünk.
Gyurka János: – Gyorsan, dinamikusan játszott a Győr támadásban és védekezésben, fegyelmezetten és koncentráltan kézilabdáztak. Jól kezdtünk, de az ETO-ról elmondottak ránk nem voltak igazak. Sok gyors gólt kaptunk, ami demoralizált minket. Cserékkel igyekeztem frissíteni a csapatomat. A második félidőben próbáltunk átlövésből gólokat szerezni, de nagy nyomás alatt játszottunk, ezért sokat hibáztunk.