Női kézi-vb: a francia, a holland, a német, a szlovén, a lengyel és a cseh válogatott középdöntős

2023.12.02. 22:01
A hajrában döntötték el a mérkőzést a szlovénok (Fotó: Facebook/Rokometna Zveza Slovenije)
A francia, a holland, a német, a szlovén, a lengyel és a cseh válogatott válogatott is nyerni tudott a női kézilabda-világbajnokság csoportkörének 2. fordulójában, s így mind a hat együttes kvalifikálta magát a torna középdöntőjébe.

D-CSOPORT

Az utolsó negyedóráig tartotta a lépést Angola a szlovénokkal – a győri Ana Grost a kispadra sem nevező együttes 21–21 után lépett el az afrikai gárdától, s aratott hatgólos győzelmet. A Kisvárdán légióskodó Erin Novak is szóhoz jutott a találkozón, de gólt nem szerzett. Szlovénia két sikerével az utolsó forduló eredményeitől függetlenül ott lesz a középdöntőben.

Gros egyébként már megérkezett Norvégiába, így elképzelhető, hogy hamarosan sor kerül a bevetésére.

A franciák a papírformának megfelelően könnyed győzelmet arattak Izland ellen, s már a szünetben két góllal vezettek. A Győr balátlövője, Estelle Nze Minko hat dobásból négyszer volt eredményes a francia csapatban.

H-CSOPORT

Az első tizenkét percben még tartotta a tempót sokkal esélyesebb ellenfelével Argentína, majd ellépett a cseh együttes, s a nyolc gólig jutó Veronika Malá vezérletével fölényes sikert könyvelhetett el, s egy fordulóval a csoportkör vége előtt bejutott a középdöntőbe.

Hollandia a várakozásoknak megfelelően kiütötte Kongót úgy, hogy kétszer annyi gólt szerzett, mint az afrikai csapat, s ezzel továbbjutott a középdöntőbe. A holland csapatban a Ferencvárost erősítő Angela Malestein tíz kísérletből hétszer volt eredményes, a Győrben légióskodó Yvette Broch nem szerzett gólt, míg a DVSC légiósa, Tamara Haggerty egy gólt jegyzett. A meccskeret tagja volt a Győr kapusa, Rinka Duijndam is.

F-CSOPORT

Németország erődemonstrációt tartott Irán ellen, s meg sem állt 45 találatig. A német csapatban pályára lépett a Ferencváros balátlövője, Emily Bölk is, de gólt nem szerzett.

A kvartett másik meccsén Lengyelország rendkívül szoros meccsen gyűrte le Japánt. Az ázsiai csapatban a Kisvárda jobbszélsője, Nacumi Akijama is pályára lépett, s hat dobásból kétszer volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (DÁNIA, NORVÉGIA, SVÉDORSZÁG)