Kézi: elbúcsúztatták a világválogatott Varga Istvánt

Vágólapra másolva!
2014.12.17. 18:52
Több százan vettek végső búcsút szerdán a 71 éves korában elhunyt Varga István világválogatott kézilabdázótól a debreceni Köztemetőben.

Az egykori csapattársak, barátok, ismerősök, szurkolók hosszú sorokban, egy-egy szál virággal rótták le kegyeletüket a sportlegenda ravatalánál.

Varga István példakép Debrecenben, Magyarországon és szerte a világon – méltatta a város Hajós Alfréd-díjával kitüntetett sportolót Papp László, a város polgármestere. Az egykori csapattársak nevében Süvöltős Mihály, az 1975-ben „a bombázó” Varga Istvánnal bajnokságot nyerő Debreceni Dózsa csapatkapitánya, a barátok nevében pedig Szentgyörgyi János sportújságíró búcsúzott az elhunyttól.

Varga István az 1970-es években a Debreceni Dózsa világklasszis átlövője volt, 127-szer játszott a válogatottban, ötször volt magyar bajnok, háromszor a magyar kupagyőztes csapat tagja és hatszor gólkirály. Magyarországi pályafutása után a németországi Bielefeldben kézilabdázott.

Varga Istvánt Abonyban, szűk családi körben szülei mellé helyezik örök nyugalomra.

Legfrissebb hírek

Elhunyt Mohácsi Ferenc olimpiai bronzérmes kenus

Kajak-kenu
14 órája

Gyász: május 2-án temetik Garami Józsefet

Labdarúgó NB I
Tegnap, 15:53

Gyász: megtalálták a Csepel hajóbalesetben eltűnt erőnléti edzőjének holttestét

Labdarúgó NB II
2025.04.28. 21:47

Kézi: célegyenesre fordul a fiúk felkészülése a világversenyek előtt

Utánpótlássport
2025.04.28. 14:49

Kézilabda: Karnyújtásnyira a női NB I-be jutástól a NEKA

Utánpótlássport
2025.04.26. 09:05

Végső búcsú Budai Miklóstól

Egyéb egyéni
2025.04.24. 16:03

Tragédia a Lecce szálláshelyén: elhunyt a gyúró, a csapat azonnal hazautazott

Olasz labdarúgás
2025.04.24. 13:33

Autóbalesetben elhunyt az Érd 21 éves volt kézilabdázója

Kézilabda
2025.04.24. 12:06
Ezek is érdekelhetik