Vetési Iván, az MKSZ elnöke beszámoló beszédében a legutóbbi, 2011 októberében tartott küldöttgyűlés óta eltelt időszakot értékelte, ennek szellemében taglalta az MKSZ anyagi helyzetét, valamint szót ejtett az átláthatóságról és a szakmai munkáról.
A költségvetéssel kapcsolatban Vetési Iván kiemelte a csökkenő MOB-támogatást: „A Magyar Olimpiai Bizottság éppen a londoni olimpia évében csökkentette negyven százalékkal az MKSZ-nek juttatott támogatást, így ezt a kieső bevételt pótolnunk kell. Emellett persze folyamatosan tárgyalunk a MOB-bal arról, hogy kevesebb legyen az elvonás, és jó esély mutatkozik rá, hogy az olimpiai bizottság megemelje a támogatást. A sikeres göteborgi olimpiai selejtező után megkerestük a MOB-ot, ahol úgy tűnik, értő fülekre találtunk, így mindenképpen optimista vagyok az állami támogatást illetően” – nyilatkozta a sportvezető.
Vetési Iván hangsúlyozta a júniusi EHF-tisztújítás jelölési folyamata során kialakult helyzetet.
„Jelöltjeinkkel új típusú kapcsolatot alakítunk ki, hiszen ők a magyar kézilabda küldöttei, beszámolási, egyben kétoldalú információs kötelezettségekkel. Mindennek nemcsak megválasztásukkor kell eleget tenniük, hanem később, sportdiplomáciai munkájuk során folyamatosan. Sajnálom, hogy ezekhez az elvekhez Sinka László nem igazodott, és egyéni akciójával szembement az elnökség döntésével. Talán ismert, hogy Sinka László önmagát jelölte az EHF végrehajtó bizottsági tagságára, amit az egyébként jelentős mértékben kicserélődő testület támogatott is. Így tiszteletbeli elnökünk az MKSZ hivatalos tagjelöltjének helyzetét jelentősen megnehezítette, hiszen egy ország csak egy fővel képviseltetheti magát a Végrehajtó Bizottságban. Nem ezt vártam az MKSZ tiszteletbeli elnökétől, hanem inkább azt, hogy személyes érdekeit a sportág megválasztott elnökségének megfontolt, világos és átlátható döntése mögé tudja helyezni” – fogalmazott Vetési.
Az MKSZ elnöke beszédét az elmúlt fél év pályán elért eredményeinek taglalásával zárta.
„Április hetedike piros betűs ünnep a magyar kézilabdázás számára, hiszen a férfi válogatott kijutott az olimpiára, így, mint eddig mindig, ismét lesz magyar kézilabdacsapat az ötkarikás játékokon; a Győr a Bajnokok Ligája-döntőjébe, a Ferencváros pedig a KEK-fináléjába jutást harcolta ki, a női junior válogatott pedig megnyerte világbajnoki selejtezőjét. Sosem felejtem el azokat az órákat, amit végigéltünk a fiúkkal Göteborgban három hete: izgalommal telve, de boldogan szaladtunk be a pályára a brazilok legyőzését követően, majd vad szurkolásba kezdtünk a nézőtéren és az internetet lesve: a svédek sikerével a lelátón élhettük át a fiúkkal az olimpiai kijutás örömét, a Győrért és a Fradiért voltaképpen izgulnunk sem kellett, majd jött a hír, hogy a junior lányok tették teljessé ezt a máig hihetetlennek tűnő napot. Köszönet érte mindenkinek, aki részese volt!” – mondta Vetési.
A küldöttek az MKSZ örökös tiszteletbeli elnökségi tagjává választották Hajnal Csabát és Kővári Árpádot, valamint posztumusz a Magyar Kézilabdázásért Érdemérem kitüntetést adományoztak Fazekas Lászlónak, a sportág legendás edzőjének.