Görbicz Anita vezérletével masírozott a kupadöntőbe az ETO

2008.04.12. 22:07
A bajnokságot vezető és a párosítás ellenére is hazai pályán szereplő ETO az esélyesség terhével lépett pályára a győri Magvassy Sportcsarnokban rendezett MK-elődöntőn a bajnokságban harmadik, de anyagi nehézségei miatt korántsem irigylésre méltó helyzetben lévő FTC ellen.
Vértent (labdával) nem sokszor tudta megállítani a Szucsánszki (8) vezette Fradi-védelem
Fotó: Meggyesi Bálint
A meccs hatalmas iramban kezdődött, a két csapat egymásnak esett, amiből a Győr jött ki jobban, alig két és fél perc után már 3-0-ra vezettek Görbiczék, és a hazai közönség legnagyobb örömére kedvenceik lerohanásokból, és átlövésekből is könnyen találtak a Fradi kapujába.

A ferencvárosiaknak viszont minden egyes találatukért kemény harcot kellett vívniuk, és már-már úgy tűnt, hogy az ETO nagyon meglép, de Pastrovics Melinda védései lelket öntöttek a társakba. A félidő végén ugyan néhány pillanatig hat gól is volt a különbség a két csapat között, végül azonban 15-10-es győri vezetéssel zárult az első 30 perc.

Úgy tűnt, a szünetet a fővárosi zöld-fehérek használták ki jobban, hiszen nemcsak arra futotta erejükből, hogy tartsák az ötgólos különbséget, de negyedórával a vége előtt már a fordításra is esélyük mutatkozott, hiszen két gólra faragták hátrányukat.

Az ETO azonban ennél közelebb nem engedte a Fradit, köszönhetően elsősorban a remekül játszó Vértennek és az összességében 11 gólt vállaló Görbicznek. A végjátékra fordulva aztán a Győr ismét meglépett négy gólra, és végül 29-25-re megnyerte az elődöntőt.

A fináléban tehát holnap délután 17.30-kor a Dunaferr és a Győr csap össze a bronzéremért délután háromtól a Ferencváros és a DVSC mérkőzik.

NŐI KÉZILABDA, MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ

GYŐRI AUDI ETOK KC–BUDAPEST BANK-FTC 29–25 (15–10)
Győr, 2500 néző.
V: Andorka, Hucker
Az eredmény alakulása. 6. p.: 6–2. 17. p.: 9–7. 23. p.: 12–9. 29. p.: 14–9. 44. p.: 19–17. 47. p.: 22–17. 54. p: 24–21.