Kézilabda, női NB I: négy góllal verte a Derecske a Békéscsabát

2008.02.22. 23:58
A női élvonalbeli kézilabda-bajnokság 15. fordulójában a Derecske hazai pályán négy góllal verte a békéscsabai együttest. A vendégek már a szünetre ötgólos előnyre tettek szert. Ötödször győzött a Derecske, mindannyiszor hazai környezetben, 11-szer kapott ki a Békéscsaba, hetedszer idegenben.
Remek hangulatban, telt ház előtt léptek pályára a csapatok, a házigazda derecskeiek gyakorlatilag végig vezetve szerezték meg a két pontot, amely könnyen lehet, hogy a biztos bentmaradást jelenti számukra.

NŐI ÉLVONALBELI KÉZILABDA-BAJNOKSÁG, 15. FORDULÓ:

TAJTAVILL-DERECSKE - CITY-LINE BÉKÉSCSABAI ENKSE 23–19 (13–8)
Derecske, 200 néző. V: Medve, Tóth I.
DERECSKE: KIRÁLY – Kereki 1, PÁDÁR 5 (1), Sütő M. 1 (1), Rácz 1, KOCSIK 10 (3), Szabados 2. Cs: LAJTOS, Kolsovszki (kapusok), Gulyás, Kudor 2, Szamosi A. 1, Csapó H., Szamosi L. Edző: Köstner Vilmos
BÉKÉSCSABA: Veress – Valyuch 2, Cifra, Such, Szekeres 2, TAKÁCS 3 (1), Ancsin 1. Cs: Utaki (kapus), HERR A. 7 (3), Forczek, Tóth K. 2, Kelemen 1, Szögi 1 (1), Hajduch. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása: 7. p.: 1–1. 15. p.: 6–5. 22. p.: 10–7. 39. p.: 15–13. 48. p.: 19–15. 55. p.: 22–17
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
MESTERMÉRLEG
Köstner Vilmos: Rendkívül küzdelmes, kiváló védekezést felvonultató csapatok csatájából első félidei jó játékunknak köszönhetően győztünk.
Mátéfi Eszter: Úgy gondolom, jó mérkőzést játszottunk és megérdemelten nyert a Derecske. Egy-két gyenge egyéni teljesítmény miatt nem tudtuk szorosabb mérkőzést játszani.

AZ ÁLLÁS:
1. Győri Audi ETO 15 15 - - 524-356 +168 30
2. Dunaferr NK 15 13 - 2 474-413 +61 26
3. Budapest Bank FTC 14 11 - 3 465-369 +96 22
4. Cornexi - Alcoa 14 8 1 5 393-396 -3 17
5. DVSC - Aquaticum 15 7 2 6 446-425 +21 16
6. Hódmezővásárhely 14 6 2 6 379-391 -12 14
7. Tajtavill - Derecske 15 5 3 7 396-413 -17 13
8. Váci NKSE 14 4 1 9 375-422 -47 9
9. Óbudai Goldberger SE 14 4 1 9 316-388 -72 9
10. City-Line Békéscsaba 15 4 - 11 346-383 -37 8
11. Vasas SC 15 1 3 11 371-450 -79 5
12. Kiskunhalas NKSE 14 2 1 11 350-429 -79 5

NŐI ÉLVONALBELI KÉZILABDA-BAJNOKSÁG, 15. FORDULÓ:

TAJTAVILL-DERECSKE - CITY-LINE BÉKÉSCSABAI ENKSE 23–19 (13–8)
Derecske, 200 néző. V: Medve, Tóth I.
DERECSKE: KIRÁLY – Kereki 1, PÁDÁR 5 (1), Sütő M. 1 (1), Rácz 1, KOCSIK 10 (3), Szabados 2. Cs: LAJTOS, Kolsovszki (kapusok), Gulyás, Kudor 2, Szamosi A. 1, Csapó H., Szamosi L. Edző: Köstner Vilmos
BÉKÉSCSABA: Veress – Valyuch 2, Cifra, Such, Szekeres 2, TAKÁCS 3 (1), Ancsin 1. Cs: Utaki (kapus), HERR A. 7 (3), Forczek, Tóth K. 2, Kelemen 1, Szögi 1 (1), Hajduch. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása: 7. p.: 1–1. 15. p.: 6–5. 22. p.: 10–7. 39. p.: 15–13. 48. p.: 19–15. 55. p.: 22–17
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5
MESTERMÉRLEG
Köstner Vilmos: Rendkívül küzdelmes, kiváló védekezést felvonultató csapatok csatájából első félidei jó játékunknak köszönhetően győztünk.
Mátéfi Eszter: Úgy gondolom, jó mérkőzést játszottunk és megérdemelten nyert a Derecske. Egy-két gyenge egyéni teljesítmény miatt nem tudtuk szorosabb mérkőzést játszani.

AZ ÁLLÁS:
1. Győri Audi ETO 15 15 - - 524-356 +168 30
2. Dunaferr NK 15 13 - 2 474-413 +61 26
3. Budapest Bank FTC 14 11 - 3 465-369 +96 22
4. Cornexi - Alcoa 14 8 1 5 393-396 -3 17
5. DVSC - Aquaticum 15 7 2 6 446-425 +21 16
6. Hódmezővásárhely 14 6 2 6 379-391 -12 14
7. Tajtavill - Derecske 15 5 3 7 396-413 -17 13
8. Váci NKSE 14 4 1 9 375-422 -47 9
9. Óbudai Goldberger SE 14 4 1 9 316-388 -72 9
10. City-Line Békéscsaba 15 4 - 11 346-383 -37 8
11. Vasas SC 15 1 3 11 371-450 -79 5
12. Kiskunhalas NKSE 14 2 1 11 350-429 -79 5
Legfrissebb hírek

Nagy Attila: Sosem eredményekben, hanem játékosnevelésben gondolkodom

Utánpótlássport
2026.06.05. 17:38

Felcsúton is kiütötte ellenfelét, megvédte címét az FTC a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.28. 20:57

Női NB I: bronzérmes lett az ETO

Labdarúgó NB I
2026.05.27. 20:21

Röplabda: ismét a Békéscsaba nyerte az U20-as női bajnokságot

Utánpótlássport
2026.05.25. 09:02

Röplabda: kecskeméti és békéscsabai siker az U15-ös országos döntőkben

Utánpótlássport
2026.05.18. 13:40

Hazai győzelemmel lett bajnok a Vasas, négyet kapott a BVSC-től a szintén feljutó Honvéd – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.17. 19:00

Győzelemmel váltott az NB II-ről az NB III-ra a Békéscsaba

Labdarúgó NB II
2026.05.17. 17:52

Rangadót nyert Felcsúton az FTC, az élen végzett a női NB I alapszakaszában

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 21:00
Ezek is érdekelhetik