Az Ungvár lett az áldozat

JAKAB LAJOSJAKAB LAJOS
Vágólapra másolva!
2005.01.12. 22:25
Címkék
Súlyos büntetésre számíthat az Európai Kézilabda-szövetségtől (EHF) a Kárpátalján méltán népszerű, patinás női klub, az ungvári Zakarpattja (korábban Karpati Uzshorod néven volt ismert a régi magyar város együttese).
Az Ukrajnában elsősorban nevelőegyesületként számon tartott, egykoron több olimpiai bajnokot is felkészítő együttesnek január 7. és 9. között az olaszországi Teramóban kellett volna szerepelnie az új lebonyolítási rendszerben zajló Challange-kupa csoportmérkőzésein, amelyekben a házigazdák mellett még egy ciprusi csapat, valamint az ugyancsak ukrán Motor-II Zaporizzsja volt érdekelt. Az ungváriak azonban kénytelenek voltak bejelenteni: pénz hiányában nem tudnak elutazni a kupamérkőzésekre.A csapat élén néhány hónapja álló Vladiszlav Hrihonin klubelnök november óta nem jelent meg a munkahelyén, és azóta minden támogatást megvont az együttestől. Szerhij Novikov vezetőedző a Nemzeti Sport érdeklődésére elmondta, az elmúlt két hónapban a csapat tagjai nem kaptak támogatást a megyei közigazgatóságtól sem. A szakvezető véleménye szerint egyértelműen az állhat a háttérben, hogy a klubelnök és a megyei vezetőség is az ukrán elnökválasztásokat elvesztő egykori kormányfőt, Viktor Janukovicsot támogatta, s most mindkettőjüknek távoznia kell posztjáról.Ilyen előzmények után a klub nem tudta előteremteni a kupamérkőzésekhez szükséges hétezer eurót, így kénytelen volt visszalépni. Ilyen esetben az EHF akár 30 ezer euró pénzbüntetést is kiszabhat, eltilthatja a klubot az európai kupaporondtól, valamint az ukrán bajnokságból is kizárhatja.
Legfrissebb hírek

IHF: „szellemszövetségek” a sorsdöntő elnökválasztás előtt – miközben rejtély, hogy Musztafa elnök miért hagyta ki a vb-döntőt

Kézilabda
10 perce

Szabad az út a Ferencvároshoz? – elhagyja az Esbjerget a dán válogatott irányító

Kézilabda
22 perce

Novak Djokovics Adelaide-ben tér vissza

Tenisz
23 perce

Teljesen megújult a férfi kézilabda-válogatott – igaz, csak rövid dőre

Kézilabda
40 perce

IFFHS: ismét Lamine Yamal a legjobb fiatal játékos

Minden más foci
43 perce

„A világ legnagyszerűbb stadionja” – A Los Angeles Memorial Coliseumban jártunk

Képes Sport
1 órája

Csak a Paks és a DVSC ad egynél több játékost a 17. forduló válogatottjába

Labdarúgó NB I
1 órája

Nádasdy Anna lett az év kerekesszékes vívója a WAS-nál

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik