A németek ellen folytatjuk

Vágólapra másolva!
2004.12.13. 22:17
Címkék
A csoportküzdelmek befejeztével hétfőn pihentek, illetve költöztek a még állva maradt csapatok (a 16 válogatottat felvonultató mezőnyből négy együttes hazautazott). A magyarok keddtől a középdöntőben, Debrecenben lépnek pályára, és első ellenfelük Németország lesz, majd szerdán Románia, csütörtökön pedig a címvédő és olimpiai bajnok Dánia következik. A másik hatcsapatos középdöntőcsoport csatározásait Győrött láthatjuk. A csoportokban első és második helyen végzők szombaton a budapesti elődöntőben a fináléba jutásért találkoznak.
Vasárnap este még az Ausztria-Fehéroroszország meccs után is karneváli volt a hangulat a győri Egyetemi Sportcsarnok sörsátrában. A felettébb vidám magyar szurkolókhoz csatlakoztak a csapatuk remek szereplése miatt ugyancsak jó kedélyű osztrákok, s az emberek együtt latolgatták az Európa-bajnokság esélyeit. Békebeli volt a légkör, mint egykoron a Monarchiában. Közben a magyar válogatott tagjai már a Rába Hotelben pihentek, hiszen az új hét első napján korán keltek, hosszú utazás várt rájuk.
A reggeli után, háromnegyed nyolckor vágtak neki a középdöntőnek otthont adó Debrecenig tartó, több mint 350 kilométeres útnak. Kiss Szilárd szövetségi kapitány gondoskodott róla, hogy a játékosok a buszon se unatkozzanak, így a Dánia-Németország mérkőzés videofelvételét nézte meg a csapat. Ebédre érkeztek a cívisvárosba, ahol már megszokott környezetbe csöppentek, hiszen tíz nappal korábban hagyták el a Nagyerdőben fekvő Sport Hotel szobáit, s most újra ebbe a szállodába költöztek be. Az ismerős helyen egy nemrégiben látott ismerőssel is találkoznak majd a mieink, hiszen december 2-án a Főnix-csarnokban Románia ellen játszották az Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési mecscsüket, s most a középdöntő második fordulójában, szerdán éppen Cornel Otelea tanítványai ellen csatáznak. A magunk részéről kiegyeznénk az akkori eredménnyel, hiszen 35-24-re nyertek Pálingerék.

A magyar csapat egyik legfôbb erénye az egysége – ezt jól jelképezi a lányok meccs elôtti és utáni összekapaszkodása, amely lelkierôt ad nekik az Európa-bajnokság sikeres folytatásához (Fotók: Mirkó István)
A magyar csapat egyik legfôbb erénye az egysége – ezt jól jelképezi a lányok meccs elôtti és utáni összekapaszkodása, amely lelkierôt ad nekik az Európa-bajnokság sikeres folytatásához (Fotók: Mirkó István)
A magyar csapat egyik legfôbb erénye az egysége – ezt jól jelképezi a lányok meccs elôtti és utáni összekapaszkodása, amely lelkierôt ad nekik az Európa-bajnokság sikeres folytatásához (Fotók: Mirkó István)
Persze a németek elleni keddi találkozó sem tűnik sétagaloppnak.
- Kívülről nézve úgy tűnt, hogy a győri csoportmeccseken mérkőzésről mérkőzésre jobb teljesítményt nyújtott a magyar válogatott - vetettük fel Kiss Szilárdnak.
- Én is így láttam, s remélem, így is van - válaszolt a szövetségi kapitány. - Magabiztosan nyertük meg mind a három csoportmeccsünket, s ezt nagyon fontosnak tartom.
- Elégedett volt a csapat eddigi produkciójával?
- Az eredményekkel feltétlenül elégedett vagyok, hiszen elértük eddigi céljainkat, azaz a csoport első helyén végeztünk, és négy ponttal léptünk a középdöntőbe. A játékkal sem volt különösebb gond, ezzel együtt persze sok olyan dolgot láttam, amelyen a folytatásban lehet majd javítani.
- Utolsó csoportmeccsünkön a világbajnok franciákon látszott, hogy a Magyarország elleni találkozót sokkal komolyabban vették, mint a másik két fellépésüket.

A svédek padlót fogtak… Képletesen és a valóságban is, hiszen a csoportküzdelmekben roppant szerényen szerepeltek, nem jutottak a középdöntôbe, és hétfôn már haza is utaztak
A svédek padlót fogtak… Képletesen és a valóságban is, hiszen a csoportküzdelmekben roppant szerényen szerepeltek, nem jutottak a középdöntôbe, és hétfôn már haza is utaztak
A svédek padlót fogtak… Képletesen és a valóságban is, hiszen a csoportküzdelmekben roppant szerényen szerepeltek, nem jutottak a középdöntôbe, és hétfôn már haza is utaztak
- Ez természetes, hiszen nekik sem volt mindegy, hogy zárnak a csoportban, ráadásul ez volt az utolsó esélyük, hogy pontokat vigyenek a középdöntőbe. Valóban úgy érzem, hogy Olivier Krumbholz tanítványai ellenünk nyújtották a legjobb teljesítményt.
- Mit tud a békéscsabai C-csoportból érkező három csapat formájáról?
- Mindenképpen figyelemre méltó, hogy ebben a csoportban sokkal szorosabb eredmények születtek, mint nálunk. Ez ugyanis azt jelenti, hogy kiegyensúlyozott volt az a négyes, azaz majdnem egyforma erősségű csapatokkal találkozhatunk Debrecenben. Hétfőn, az utazás alatt megnéztük a német-dán mérkőzést, és nyugodtan mondhatom, hogy magas színvonalú, remek iramú, jó meccset láttunk. Úgyhogy senki se gondolja azt, hogy könnyű dolgunk lesz a folytatásban.
- Az új szabályok szerint a középdöntő előtt két játékos cseréjére volt lehetősége a keretben.
- Szerencsére senki sem sérült meg, és más sem indokolta a váltást. A középdöntőre marad az eddigi tizenhatos keret.
Nincs sérült a keretben, de Radulovics Bojana mégis pihent a hétfői edzésen. A csapat orvosa, dr. Tállay András elmondta: "A jobb lábán kiújult a korábbi visszérgyulladás, amely azonban nem súlyos. Bába Mihály gyúróval közösen gondosan kezeljük, s emellett némi pihenés is kell a gyógyulásához."
Kissé zaklatottan állt össze válogatottunk hétfői edzésprogramja. Eredetileg 17 órától gyakorolhatott volna a társaság, aztán úgy volt, hogy 19 órától, majd pedig hogy 17.30-tól a Hódos Imre Sportcsarnokban. Végül is az utolsó időpont lett a nyerő, ám a tréning helye azért megváltozott. Vagyis miután az osztrákok nem éltek a lehetőséggel, a hangosan visítozó dánok után a mieink kocoghattak fel a pályára a Főnixben.
A "sógornők" csupán rövid látogatást tettek a középdöntő egyik helyszínén, s miután megcsodálták azt, álltak is tovább. Elvégre a magyarok zárt kapus edzésére nem voltak hivatalosak.
Kiss Szilárd tanítványai között feltűnt a debreceniek kedvence, Szűcs Gabriella is.
"Csodálatos az Európa-bajnokság - mondta a fiatal átlövő -, s talán titkolt vágyam is teljesülhet, vagyis a Főnixben Eb-mérkőzésen is bemutatkozhatom a válogatottban. Boldog vagyok, mert nagyon jól megy a csapatnak, és a szurkolók szeretét így is érzem. Sokan köszöntöttek vasárnap a névnapomon, és a szüleim is nagy örömet szereztek azzal, hogy küldtek egy csokor virágot Győrbe."

A nap idézete: - „A gyors indítások, lerohanások kerültek elôtérbe, és ez a játék ugyan magával hozza a hiba- lehetôséget, de látványos, gólgazdag, és tetszik a közönségnek. Ahogy eddig láttam, a mi csapatunk is ezt az utat járja.” - Hoffmann Bea, vb-ezüstérmes kapus
---- A békéscsabai C-csoport beosztása azt sejtette, itt alakulhatnak ki a legjobb mérkőzések, hiszen az olimpiai bajnok dán, az erős német és a feltörekvő román gárda nyert besorolást, de a svédekről is sokan állították, ők lehetnek a ,,sötét lovak". Ráadásul ez az ág volt a magyarokat is felvonultató D-csoport ,,társa", hiszen e kettőnek első három helyezettje folytatja keddtől Debrecenben a középdöntőben.
A papírforma azért úgy szólt: a dánok sima továbbjutók. A vége mégsem lett olyan sima, bár a továbbjutásuk nem forgott veszélyben, hiszen már az első két mérkőzés megnyerésével páholyban érezhették magukat. Bizonyos fokig mégis csalódást okoztak. S nem csupán azért, mert az esélytelenebbnek vélt románok bravúros győzelmet arattak ellenük, hanem azért is, mert a három mérkőzés mindegyikén meglehetősen hullámzó teljesítményt nyújtottak. Akadtak bravúros megoldásaik, látszott, hogy valamennyien képzett játékosok, de az összhanggal olykor probléma volt.

Sidi Péter
Különösen feltűnő volt, hogy sokat hibáznak akkor, amikor felpörgetik a játékot. Igaz, a Békéscsabán bemutatkozó csapat nem ugyanaz volt, amelyik az olimpiai aranyat kiharcolta. A 16 tagú keretből nyolcan voltak ott Athénban. Nem véletlenül fogalmazott a sorozat utolsó állomását követően az ideges szövetségi kapitány, Jan Pytlick helyett a másodedző, Kim Jensen: " Örülünk a továbbjutásnak, bár úgy tervezetük, három győzelemmel lépünk tovább. De ez egy fiatal, kicserélődő és formálódó csapat, amellyel még sokat kell dolgozni."
A továbbjutók közül a románok ötletesen, színesen játszottak, kevésbé gépiesen, mint a németek. Az utóbbiak pedig inkább az állóképességben jeleskedtek, semmint az összjátékban. Kemények voltak, rohantak, s bírták erővel a 60 percet. A három nap után búcsúzó svédek igyekeztek felvenni a gyors ritmust, de ez csak elvétve sikerült. ---- A magyar válogatott keddi ellenefele Németország. A németek ellen először Neubrandenburgban 1992. március 13-án játszott válogatottunk, és 25-18-ra nyert. Ez előtt az NDK ellen 81, míg az NSZK ellen 42 alkalommal léptek pályára hivatalos mérkőzésen lányaink. Ellenfelünk 1993-ban világbajnok volt, és 1994-ben az Eb-n második helyet ért el. A 2002-es Dániai Eb-n 11. lett. A két csapat 15-ször játszott egymás ellen. A mérleg: 12 magyar, 2 német győzelem és egy döntetlen. A legutóbbi találkozóra 2003-ban a horvátországi vb csoportküzdelmeiben, Csáktornyán került sor december 3-án, és a mieink 17-14-es félidei vezetés után 30-27-re kikaptak. Mocsai Lajos szövetségi kapitány vezette együttesünk akkor a következő összeállításban játszott: Pálinger (Sugár) - Lovász 3, Radulovics 11, Ferling, Pigniczki 2, Farkas Á., Kirsner 3. Cs: Bohus, Szrnka, Siti E. 1, Kulcsár A. 3, Görbicz 4, Mehlmann.

Tv: a Magyarország-Németország mérkőzést ma az MTV 17.45 órakor közvetíti. ----
Góllövôlista
1.Logvin (osztrák) 31
2.Radulovics Bojana 26
3.Lejeune (francia) 24
4.Cihanovics (fehérorosz) 20
5.Jurack (német) 19
6.Batinics (szerb-m.) 18
7.Dajcman (szlovén) 17
Bodnyeva (orosz) 17
Golubic (horvát) 17
Derepasko (szlovén) 17
…13.Kulcsár Anita 15
…37.Nagy Ivett 11
Kindl Gabriella 11
A csoportküzdelmek rövid összefoglalásakor megállapítható: újfent bebizonyosodott, nem szabad korán ítélkezni. "A spanyol válogatott lesz a pofozógép?" Ezt a mondatot - igaz, kérdőjelesen - írtuk be jegyzetfüzetünkbe az Eb nyitó napján, aztán a sztárok nélküli, de remek kapussal dicsekvő dél-európaiak kitettek magukért, s továbbjutottak. A csehek csak magukat okolhatják a korai búcsú miatt.
Az ukránok nemcsak a továbbjutásuknak örülhettek, hanem annak is, hogy szövetségi kapitányuk nem kapott infarktust. Leonid Ratner a játékvezetőknek is hálás lehet, akik kétperces büntetéssel hűtötték le a paradicsomvörössé váló mestert a spanyolok elleni mérkőzésen - természetesen egy mezőnyjátékos bűnhődött a tréner helyett…
A debreceni mezőnyből a legtöbbre hivatott gárda egyértelműen a norvég. Az északiak látványosan, gyorsan, mi több, eredményesen kézilabdáznak, ám még fiatalok, s ezért néha könnyelműek. De a szép számú és lelkes szurkolótáboruk támogatásával akár a dobogóra is odaérhetnek.
Középdöntô, az állás - I. csoport (Gyôr)
1. Szlovénia267–564
2. Norvégia253–494
3. Oroszország1169–602
4. Ukrajna1152–542
5. Spanyolország252–540
6. Szerbia-M.255–750
Talán egy hónapja lehetett, hogy az európai szövetség képviselői terepszemléjükön még csóválták a fejüket, most viszont azt kívánják, bár minden úgy klappolna máshol is, mint Zalaegerszegen. Mire kellett, minden a helyére került, még a csarnokot - folyosókat, nézőteret, büfét - kettészelő fal is, ami a délszláv csoport első napi eseményeit tekintve, nagyon jó ötlet volt.
A horvát csapat tanulni jött, korosztályváltáson ment át, s bár utolsó lett, végszóként legyőzte a csoportelső Szlovéniát. A meglepő eredményben Robert Begus szlovén tréner annyiban ludas, hogy pihentetésre játszott a tét nélküli meccsen. Amúgy a remek szélsőkkel felálló, stabilan védekező gárda az oroszok ellen már jelezte, meglepetéscsapata lehet az Eb-nek.
Az oroszok magasak, erősek, képzettek, és minden posztért kiélezett vereny folyik a keretben. Közel sem ilyen reményekkel utazik tovább Győrbe a szerb csikócsapat, amelyben a legtöbb a hiányzó, és legkevesebb a rutin. Mile Iszakovics már akkor is elégedett lehet, ha tanítványai újabb pontot szereznek.
Középdöntő, az állás - II. csoport (Debrecen)
1. Magyarország266–524
2. Ausztria1165–632
3. Dánia1151–492
4. Németország1150–512
5. Románia1149–502
6. Franciaország252–680
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik