Férfi és női NB I: Váci bravúr a Dunaferr ellen

2002.09.14. 21:20
Férfiak

A szegediek beállósának, Mezei Richárdnak nem volt könnyű dolga a lelkes gyôri védôk között, ám így is három gólig jutott
Pick-Szeged–Győri ETO KC 32–22 (19–8)

Szeged, 1500 néző. V: Herczeg, Südi
SZEGED: PERGER 1 – Berta 4, KOTORMÁN 4, EKLEMOVICS 5, Mezei 3, Bajusz 3, Matics 3. Cs: Nagy L. (kapus), Habuczki, Doros 2, Ilyés 3, Laluska, Vadkerti 2, Buday 2 (2). Edző: Dragan Djukics
GYÔR: Gerháth – Bősze 2, Bakos 5 (1), Herbert 1, Kányai, Nyikes 1, Konkoly. Cs: Tatai (kapus), Horváth R. 1, SZABÓ P. 7 (2), Horváth Sz., Iváncsik T. 3, KOVÁCS Á. 2, Remete. Edző: Tóth László
Az eredmény alakulása. 7. p.: 5–3. 16. p.: 9–5. 25. p.: 16–7. 34. p.: 20–11. 42. p.: 27–14. 50. p.: 30–19
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3

Az elmúlt hetekben a közép-európai férfiligában számos tétmérkőzést játszó Pick-Szeged csupán az első félidőben nyújtott jó teljesítményt. 11–7-es állás után Eklemovicsék gyorsan 18–7-re alakították az eredményt, miközben szellemes támadások végén parádés gólokat lőtt. Szünet után csak a tavaszi gerincműtétje után először pályára lépő és hétmétereseket értékesítő Buday Dániel, továbbá a saját kapujának előteréből a győri kapuba ívelő Perger Zsolt produkciója nyerte el a közönség tetszését. Gyatrára sikeredett a szegediek hajrája, melynek során számos helyzetet puskáztak el Bertáék. Nem úgy a győriek, akik minden dicséretet megérdemelnek odaadó és eredményes játékukért.

Mestermérleg
Dragan Djukics: – A győzelemnek örülök, a második félidő történései viszont bosszantanak.
Tóth László: –Előfordult, hogy ennél jobb csapattal tizenöt góllal kaptunk ki Szegeden. Tényként közlöm: a második félidőt egy góllal mi nyertük, s ebből fogunk majd erőt meríteni.

Diacell Pécsi KK–Békési FKC 22–17 (10–9)

Pécs, 800 néző. V: Horváth, Marton
PÉCS: SZENTE – Erdélyi 2, SZÖGI 2, Hőgye, SZOBOL 5, Bursac 2, NÉMETH 5 (2). Cs: Kovács G., KOVÁCS ZS. 5, Lévay, Szappanos 1, Kokas. Edző: Füzesi Ferenc
BÉKÉS: Ardeleán – Nyitrai 1, Korcsok 2, Nagy 1, NOVANC 3, Moldován, Döge 3 (2). Cs: Szikora (kapus), Lovász 2, Polgár T. 3 (3), Czegle, Molnár, GILAN 2, Polgár Z. Edző: Gávai Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–3. 10. p.: 3–5. 18. p..: 4–7. 29. p.: 9–9. 40. p.: 15–10. 53. p.: 21–13
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5

Adalékok a végül is sima pécsi győzelemhez: a vendégeknél Moldován korán megsérült, 7–4-re még az újonc Békés vezetett, aztán később tizenkét percen keresztül nem lőtt gólt. A válogatott kapus, Szente ziccereket és heteseket védett, Kovács Zsolt okos gólokat szerzett ejtésből. A mérkőzés már 15–10-es hazai vezetésnél eldőlt, a találkozót a pécsiek jó második félideji teljesítményükkel nyerték meg.

Füzesi Ferenc: – Az első félidőben nehezen találtuk meg a ritmust, de amikor már felgyorsítottuk a játékot, eredményesebbek lettünk, és ez gólokban is megmutatkozott.
Gávai Ferenc: – Becsülettel helytálltunk, sajnos egyik kulcsjátékosunk, Moldován a második percben megsérült, ez döntőnek bizonyult.

Every Day-Orosháza–Pestszentlőrinc-Elektromos 26–26 (16–12)

Orosháza, 800 néző: V: Cserepes, Jancsó
OROSHÁZA: SZIKORA A. – Oláh 2, ROSTA I. 6 (1), PÁSZTOR 4, GÚNYA 3, Czina 1, AMBRUS 6 (2). Cs: Szabó (kapus), Patocskai 4 (1). Edző: Ökrös Csaba
PESTSZENTLÔRINC: NAGY Z. – Varga 1, SAVON 8, HARSÁNYI G. 5, Tímár, FREY J. 8 (1), FREY T. 4. Cs: Marchis (kapus), Börcsök, Tamás, Forgács. Edző: Győrfi János
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1–2. 9. p.: 3–2. 17. p.: 6–8. 20. p.: 10–8. 24. p.: 11–11. 28.p.: 15–12. 36. p.: 18–16. 44. p.: 22–19. 48. p.: 22–22. 57. p.: 25–25
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1

A két irányítóját nélkülöző hazai csapat órási lelkesedéssel játszott az első játékrészben, Szikora kapus bravúrt bravúrra halmozott, és a félidő hajrájában, jó védekezésének köszönhetően négygólos előnyre tett szert az Orosháza. A fordulás után a vendégek több variációt is kipróbáltak és a hajrában utolérték a házigazdát, elsősorban Savon és Frey János gólerősségének köszönhetően. Az utolsó percben átvette a vezetést fővárosi csapat, de Ambrus egy másodperccel a befejezés előtt egyenlíteni tudott. A küzdelmes, jó iramú találkozón igazságosnak mondható pontosztozkodás született.

Ökrös Csaba: –A végjátékban örülhettünk az egy pontnak, sok munka vár még ránk.
Győrfi János: – Nagy fegyelmet követelek a jövőben a csapatomtól, gratulálok a fiúknak, örülhetünk a pontszerzésnek.

Nők

Váci NK–Dunaferr SE 27–26 (15–11)

Vác, 500 néző. V: Márczi, Skriba
VÁC: GRIDNYEVA – BERTA 5, CSENKI 9 (3), ÔRI C. 2, HAJDU 1, MÁTYÁS A. 8 (2), Stiener 1. Cs: Bántó (kapus), Hornyák, Povázsay, Moszkovaja 1. Edző: Hajdu János
DUNAFERR: Pálinger – Turtóczky 1, Pigniczki 3, Ferling 5, Bohus 3, Szrnka 6 (2), Nagy I. 6. Cs: Cracana (kapus), Oblisz, Borók, Borbély, Gáspár 1, Pálffy 1. Edző: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–1. 12. p.: 7–2. 18. p.: 11–4. 24. p.: 13–8. 38. p.: 17–18. 53. p.: 22–25. 56. p.: 26–26. 58. p.: 27–26
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2

Tucatnyi perc leteltével ötgólos előnyt mutatott az eredményjelző – a hazaiak javára. Időt is kért rögvest Kiss Szilárd, és nyitott védekezési formára állította át kényelmesen kezdő csapatát. A félidő hajrájáig hiába, hiszen a váciak a hatos vonalra kijátszott figurák után sorra szerezték találataikat. A Dunaferr 11–4 után kezdett éledezni, hatékonyabb védőmunka után Szrnka és Ferling találataival kozmetikázott valamelyest az álláson. Szünet után egy jobban pörgő Dunaferr folytatta felzárkózását. Sőt, az elfáradó (az első játékrészt a kezdő hetes játszotta végig) vendéglátót tizenhétnél utol is érték Pigniczkiék. A záró negyedórában előbb lerohanások után szerzett góljaival a Dunaferr látszott győztesnek. Az utolsó percekben aztán csodát láthatott a tomboló publikum. Az önkívületben szárnyaló váciak állva hagyták a már remegő kézzel próbálkozó vendégeket, és nagy meglepetésre, de megérdemelten nyertek.

Hajdu János: – A lányok önmagukat múlták felül, nagyon akartak, és néha okosan is játszottak. Be kell vallanom, hogy ma egy kis szerencsénk is volt.
Kiss Szilárd: – Gratulálok a váciaknak! Mi megismételtük a Szpari elleni "produkciónkat” és tudtam, hogy ez kevés lesz.

Túrkeve SE-Kevehús–Cornexi-Alcoa 13–34 (8–20)

Túrkeve, 400 néző. V: Nagy F., Túróczy
TÚRKEVE: Hodroga– Kövér 1, Nikics 1, Szabó T. 1, JANCAROVÁ 6 (2), Kánya 2, Horváth B. Cs: FLICK (kapus), Zelei, Takács 1, Vasas, Hódosi 1, Ducza. Edző: Bán Tibor
CORNEXI: Farkas A. –GISCA 6, NÉMETH H. 6 (1), Siti B. 1, Tóth M. 5, LÔW 4, KULCSÁR 6 (2). Cs: Fekete (kapus), Kovács T. 2 (1), Deli 1, Kenyeres 2, Szőke, Ôri 1, Tápai. Edző: Zsiga Gyula
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–4. 14. p.: 4–11. 23. p.: 6–14. 27. p.: 7–17. 39. p.: 9–26. 48. p.: 11–28. 56. p.: 13–33
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 7/4

Bán Tibor már a hatodik percben kénytelen volt időt kérni, hiszen a vendégek alaposan elhúztak az első hazai NB I-es mérkőzésükön kissé megszeppent túrkeveiektől. Hatottak az edzői szavak, hiszen az első félidő középen néha már megtalálták a rést Jancarováék a fehérvári védőfalon. Ám a Cornexi Siti Bea vezérletével hamar kiszúrta, hogy a Kevehús szinte csak középen próbálkozik – a házigazdák első klasszikus szélsőgólját Kánya a 30. percben lőtte –, s a lerabolt labdákból indított gyors akciókból öles léptekkel húzott el a vendéglátótól. A szünet után a sérüléséből felépült Deli Ritával és a cserejátékosokkal is gyorsabban és hatékonyabb játékot produkálva nyerte a találkozót a Székesfehérvár.

Bán Tibor: – Mélyen a valós tudásunk alatt játszottunk a remeklő fehérváriak ellen.
Zsiga Gyula: – Szellemesek, gyorsak és eredményesek voltunk.

Bp. Kőbányai Spartacus–Liss Hódmezővásárhelyi NKC 30–23 (16–8)

Kőér u., 200 néző. V: Kerek, Wohner
KÔBÁNYA: MÁTYÁS – Nagy A. 3, ANDRÁSI 5, Baboi 3, Halmai 1, VÍGLÁSI 10 (4), KOVÁCS J. 4. Cs: Tamaskovics (kapus), Gálhidi 2, Laluska 2. Edző: Horváth Ervin
HÓDMEZÔVÁSÁRHELY: Szabó K. – Szabó V., Asztalos 5, Kocsik 5 (5), Gaál, Kocsis 4, Baunok 2. Cs: Vörös (kapus), Kósa, Nikolics 1, Szabó M. 1, Csíkos 4, Huba 1. Edző: Farkas József
Kiállítások: 16, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/5

Jó iramú mérkőzésen a Szpari játszott fölényben. Különösen védekezésben jeleskedtek Víglásiék, aminek az lett az eredménye, hogy a vendégek tizenhét percig gólképtelenek voltak. Több csere után, és főleg Vörös védései révén csökkent a különbség a félidő végére. Szünet után javult a vendégek játéka, kiegyenlítettebb lett a küzdelem. Az egyre fáradó játékosok több szabálytalanságot követtek el, így sok volt a kiállítás.

Horváth Ervin: – Az első félidő kitűnő játéka után fokozatosan leeresztettünk. Gratulálok játékosaimnak, de azért kell dolgoznunk, hogy az egész mérkőzés idejére ezt a játékot tudjuk tartósítani.
Farkas József: – Az első negyedóra hátrányát képtelenek voltunk ledolgozni.

PEAC-PIKKER–Herz FTC 21–39 (11–21)

Pécs, 1200 néző. V: Horváth J., Németh
PÉCS: JUHÁSZ – Somlai 1, Jenőfi 5 (2), SZŰCS 4, Schmidt 2, KÉVÉS 5, Klász 1 (1). Cs: Veres (kapus), Székely, Lutz 1, Peringer 1, Tomasovics 1, Savanyó. Edző: Danyi Gábor
FTC: SUGÁR – Mraviková 2, Brigovácz 3 (3), Pádár I. 2, SITI E. 6, Farkas Á. 5 (2), Kirsner 4. Cs: Miklosová (kapus), Kovács V. 2, Tóth T. 2, BENYÁTS 4, LÔWY 4, PÁDÁR M. 4, Barna 1. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–1. 9. p.: 3–9. 25. p.: 10–20. 32. p.: 13–28.
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/3, ill. 4/3

A kisebbfajta szenzáció csak rövid ideig tartott, addig, amíg 2–1-re még az újonc pécsiek vezettek. Aztán ritmust váltott és gyors leindításokból megugrott a bajnokcsapat, és látványos gólokkal örvendeztette az ilyen sok magyar női válogatott játékost együtt talán még soha sem látott pécsi közönséget. A papírforma bejött, sokkal jobb volt a Ferencváros, amely könnyed játékkal győzött a gólokban gazdag és nagyon sportszerű mérkőzésen.

Danyi Gábor: – Időnként partnerei voltunk a Ferencvárosnak, ebből kell építkeznünk…
Németh András: – Az első fordulóhoz képest javultunk, de további javulás kell az előttünk álló rangadókhoz.

Vasas SC–Győri Graboplast ETO KC 24–28 (12–14)

Fáy u., 500 néző. V: Láda, Sebők
VASAS: PASTROVICS – Böde 2 (2), Szélesi 1, CSERNOVA 8 (1), Kovásznai 3, PÁSZTOR ZS. 4, Orosz 1. Cs: Koréh 4, Ábrahám 1, Balogh. Edző: Köstner Vilmos
GYÔR: SIRINA – LOVÁSZ 4, Jókai 1, Kindl 1, Nitescu 5, Vérten 2, GÖRBICZ 6 (1). Cs: Petróczi (kapus), Mehlmann 6 (4), Dokics 3. Edző: Vura József
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 12. p.: 6–5. 17. p.: 6–7. 21. p.: 9–10. 26. p.: 11–12. 34. p.: 15–15. 44. p.: 19–20. 46. p.: 20–21. 56. p.: 23–25. 57. p.: 23–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 8/5

Aki csak a végeredményt látja, könnyen azt hiheti, hogy a győriek simán hozták a találkozót, ám a papírforma-győzelmet nem adták könnyen a Fáy utcában. A piros-kék együttes az első perctől fogva egyenrangú partnere volt a harmadik helyezett győrieknek. A vendégek nemhogy tetemes előnyre nem tudtak szert tenni, de olykor kőkeményen meg kellett dolgozniuk az egyenlítésért is. Bármelyik csapat vezetett már két-három góllal is, nem nyugodhatott meg, mert az ellenfél szinte azonnal egyenlített. A rendkívül izgalmas, küzdelmes és fordulatos találkozóból már csak tíz perc volt hátra, amikor a győriek ismét két találattal vezettek, ám a Vasas már nem tudta tartani velük a lépést, és csak az utolsó másodpercben alakult ki a négygólos különbség. Küzdeni tudásból a Vasas is jelesre vizsgázott.

Köstner Vilmos: – Csapatom minden dicséretet megérdemel, mert három meghatározó sérült ellenére ötven percig vezettünk a nálunk sokkal magasabban jegyzett női csapat ellen. Az utolsó percekben elfogyott az erő, a több cserejátékossal felálló Győr fölénk kerekedett. Ez a csapat megérdemelné, hogy hazai pályán, ha ilyen játékot mutat, megtapsolják, és ne az ellenfél szurkolóitól legyen hangos a csarnok.
Vura József: – A Vasas nagyon okos, taktikus támadójátékot mutatott be, védekezésben pedig kitűnő kapusteljesítményt nyújtott. Megküzdöttünk ezért az eredményért. Köszönjük a szurkolóinknak a biztatást.