Eddig papírforma szerint

Tudósítottak: DONÁT TAMÁS (Veszprém), SZIRMAI GYÖRGY (Dunaújváros), UNGUREÁN LÁSZLÓ (Cegléd)Tudósítottak: DONÁT TAMÁS (Veszprém), SZIRMAI GYÖRGY (Dunaújváros), UNGUREÁN LÁSZLÓ (Cegléd)
2002.09.13. 21:23
Fotex KC Veszprém–Komlói Bányász 27–12 (14–5)Veszprém, 1200 néző. V: Marczinka, VargaVESZPRÉM: Sterbik – DZOMBA 5, LAZAROV 6, Éles, Zsigmond, Pérez 3, Iváncsik G. 4. Cs: Fazekas (kapus), GÁL 2, Csoknyai, Pásztor 4, Tóth 1, Mohácsi 2. Edző: Zdravko ZovkoKOMLÓ: PÓKOS – Csorba, Dömös 1, Nagy 1, Papp 3, TOLSZTIH 3, Egri 1. Cs: Mészáros (kapus), Minya 2 (1), Kilvinger, Péter Szabó 1, Gelencsér. Edző: Fenyvesi KárolyAz eredmény alakulása. 5. p.: 2–0. 9. p.: 4–2. 15. p.: 6–3. 32. p.: 11–5. 48. p.: 20–9Kiállítások: 2, ill. 0 percHétméteresek: 0, ill. 2/1
Mirza Dzomba volt a veszprémi csapat egyik legjobbja a bajnoki nyitányon
A veszprémi közönség régen látta tétmérkőzésen kedvenceit, ezért a komlóiak elleni meccsre is sokan voltak kíváncsiak. Akik kilátogattak a csarnokba, azok felemás mérkőzést láthattak, hiszen idény eleji formát mutatott mind a két csapat. Sok volt a pontatlanság, a Fotex ziccerek sokaságát rontotta el, de időnként akadtak fergeteges pillanatok is. A vendégek csak negyedórán át tudtak a Bajnokok Ligája-döntős közelében maradni, ezután fokozatosan elhúztak a vendéglátók, akiknek szokatlan volt a bajnoki címvédő határozott védekezése. A Veszprém tizenkét kapott gólja önmagáért beszél.

Mestermérleg
Zdravko Zovko: – Nem volt szép a játék, a legfontosabb az, hogy magabiztosan nyertünk az első fordulóban.
Fenyvesi Károly:– Tanulni jöttünk fiatal csapatunkkal, remélem, sokat tudunk ebből a mérkőzésből profitálni.

Dunaferr–Százhalombatta
28–22 (11–10)
Dunaújváros, 500 néző. V: Dobrovits, Tájok
DUNAFERR: Szathmári – KERTÉSZ 8, Marcinkevicius 3, ROSTA M. 6, Kemény, Katzirz 5 (4), Bene 2. Cs: Stochl (kapus), KUZMICSOV 3, Császár 1 (1), Kemény, Sándor, Boda, Kazári. Edző: Buday Ferenc
SZÁZHALOMBATTA: CZIRÁKI – Tombor 5 (1), Kiss 4 (1), LOPEZ 5, MOLNÁR 1, Kaplonyi 4 (1), Farkas 2. Cs: Novák (kapus), Balázs 1, Fejes, Fónyad, Matos, Pásztor, Tóth. Edző: Koller János
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–0. 12. p.: 4–4. 24. p.: 10–7. 35. p.: 15–11. 43. p.: 18–17. 53. p.: 25–20.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 3/3
Élvezetes, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak villámrajtot vettek, de a battaiak még időben rendezték soraikat, és felzárkóztak. Szikrázó összecsapások, bravúros védések színesítették a játékot. A félidő végére egyetlen gólra csökkentette hátrányát az igen szervezetten játszó vendégcsapat, amely a második félidőben is sokáig nagyon jól tartotta magát. A feljavuló dunaújvárosiak az utolsó tíz percben biztosították be győzelmüket. A találkozó élvezhetőségén sokat rontottak a gyakran hibázó játékvezetők.

Buday Ferenc: – Magabiztos, de nem hiba nélküli játékkal vagyunk túl az első bajnoki mérkőzésünkön. A vendégcsapat rendkívül jó játékot mutatott be, sokra fogja még vinni a bajnokságban.
Koller János: – Jó kis nyitómérkőzést játszottunk, csapatomnak kellett ez a komoly erőfelmérő. Bebizonyítottuk, hogy számolni kell velünk a jövőben.

Ceglédi KK–Tatabányai Carbonex KC
31–23 (16–12)
Cegléd, 600 néző. V: Klucsó, Lekrinszki
CEGLÉD: FEKETE – Laurencz 2, BENDÓ 9 (1), Kökény 3, Buceschi, Lavrnic 5 (2), VARGA 7. Cs: JAKAB 3, Szabó 2 (1), Magyar, Földi. Edző: Nagy Károly
TATABÁNYA: Pulay – Kuzma 2, PAVLOVICS 5, Fülöp, Janó, Himer, Törő 1. Cs: Nagy (kapus), SERFEL 5 (2), KISS 6 (3), Krancz 2, Lengyel P., Lengyel M. 1, Sibalin 1. Edző: Kanyó Antal
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–3. 11. p.: 7–4. 17. p.: 9–6. 23. p.: 13–7. 25. p.: 13–10. 33. p.: 16–14. 44. p.: 23–17. 52. p.: 27–18
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 6/5

Az idénynyitón időnként jól játszottak és végig vezetve, biztosan győztek a hazaiak. Az újonc Tatabánya becsülettel harcolt, ám a második félidő közepétől már nem volt esélye a felzárkózásra.

Nagy Károly: – Ezt a győzelmet a közelmúltban elhunyt játékosunk, Makai Máté emlékére ajánljuk, vele még könynyebb győzelmet arathattunk volna.
Kanyó Antal: – Az érettebb játékot nyújtó Cegléd megérdemelten szerezte meg a bajnoki pontokat.