Kajak-kenu: nyolc arany, négy ezüst, öt bronz Wellandból

2013.08.04. 23:18
Nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárta a magyar csapat az ifjúsági és U23-as világbajnokságot Wellandban. A zárónapon négy győzelmet, két második és négy harmadik helyet könyveltek el a mieink.
Birkás Balázs nagyot alakított! De még mekkorát! Ifjúsági kajakosunk katasztrofális rajt után nyerte meg a K-1 200 méter aranyérmét, kiváló berúgással, mindössze kilenc ezreddel győzte le ellenfelét. Néhány perccel később pedig egy ezüstöt is hozzátehetett frissen szerzett érméhez, hiszen Nádas Bencével a második helyen zártak párosban.„Bravúros volt ez az ezüst, mert a fiúk rossz hajót, egy női kajakot állítottak be a döntőre. Amikor észrevették, már kapkodniuk kellett, így csoda, hogy a dobogón tudtak zárni” – magyarázta Hüttner Csaba ifjúsági kapitány, aki sok csodát megélt még Wellandban.

Példának okáért Hajdú Jonatán C-1 200 méteren nyert aranyát, az ifjúsági férfi négyesünk, azaz Janza Richárd, Vass Péter, Noé Zsombor és Fekete Martin fölényes győzelmét, valamint a Lakatos Zsanett, Takács Kincső U23-as kenupárosunk diadalát.

És nem csak ők nyertek érmet vasárnap: az U23-asoknál Dudás Miklós a vb egyik legszínvonalasabb versenyében K-1 200 méteren a második lett, míg bronzéremmel térhet haza Tóth Dzsenifer (K-1 200 m), Lakatos Zsanett (C-1 200 m), a Horváth Bence, Szomolányi Máté kajakpáros (K-2 200 m), valamint a Gacsal Ákos, Császár Gergely, Ilyés Róbert, Ceiner Benjámin összetételű férfi négyesünk is.

„Egy-két kivétellel kiemelkedő teljesítményt nyújtottak fiataljaink, akik ezúttal is lenyűgözően szerepeltek. U23-as férfi kajakosaink például mindegyik versenyszámban érmet szereztek, amely jelzi, hogy megerősödött ez a szakág” - értékelte a szereplést Hüttner Csaba ifjúsági kapitány.