Szlovák jégkorongliga: a DVTK nem bírt a zólyomi csapattal

2021.02.07. 21:35
A fehér mezes zólyomiak simán nyertek (Fotó: Észak-Magyarország/Vajda János)
A rájátszásba jutásért harcoló DVTK Jegesmedvék hazai jégen 5–1-re kikapott a közvetlen élmezőnyhöz tartozó Zólyomtól a szlovák jégkorongliga vasárnapi fordulójában.

Nem sok jóra számíthatott az Extraliga utolsó előtti helyén szerénykedő DVTK a listavezető Popraddal pontazonossággal második helyen álló Zvolen ellen, s tulajdonképpen nem is történt semmi „extra”: a zólyomiak simán érvényesítették a papírformát.

Pedig a nyitó harmadban „benn maradtak az öltözőben” a vendégek, ám nem véletlenül ők kapták a harmadik legkevesebb gólt a mezőnyben: a kezdeti miskolci fölényt gond nélkül kivédekezték, majd felébredve a maradék negyven percben berámoltak egy ötöst, Rokaly Szilárd csupán fél perccel a vége előtt tudott szépíteni.

SZLOVÁK LIGA, ALAPSZAKASZ
DVTK JEGESMEDVÉK–HKM ZVOLEN (szlovák) 1–5 (0–0, 0–3, 1–2)
Miskolc,
zárt kapuk mögött. V: Loksík, Adamec, Gegán, M. Ordzovensky (szlovákok)
DVTK: Adorján A. – Wehrs (1), Bukor – Szirányi B., Kiss D. – Vojtkó, Láda B. – Gőz, Révész; Walker, Vas J. (1), Anderson – Rokaly Sz. 1, Rundqvist, Osterberg – Csányi, Galanisz, Magosi B. – Ritó, Miskolczi, Lövei. Edző: Tokaji Viktor
ZVOLEN: RAHM (Trencan) – Betker, Kotvan – Melisko, Melancon (1) – Hrasko, Kubka – Gubancok, Hatala
Bondra 1, Mikús, Kelemen – McPherson, VIEDENSKY (2), NUUTINEN 1 (2) – STUPKA 2, Zuzin, Kolenic (1) – Marcinek 1, Tibensky (1), Chlepcok. Edző: Peter Oremus
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Kapura lövések: 19–45
Tokaji Viktor:
– A pénteken Kassán vívott jó meccsünkből akartunk építkezni. Az első harmad jól is sikerült, de aztán hibákat követtünk el, és ezekből már nem tudtunk kikecmeregni. A párharcokból rosszul jöttünk ki, ennél több kell a soron következő fordulókban.
Andrej Kmec (másodedző): – Miskolcon mindig nehéz játszani, ezért az eredménnyel és a három ponttal természetesen elégedettek vagyunk. A kiegyenlített első harmad után a második és a harmadik periódusban kontrolláltuk a mérkőzést, és a látottak alapján biztosan nyertünk.

További eredmények: Michalovce–Trencín 2–1 – sz., B. Bystrica–Nitra 7–0, Detva–Kosice 2–3, L. Mikulás–Poprad 1–11, N. Zámky (edző: Majoross Gergely)–Slovan B. 0–2