Szlovák hokiliga: hazai pályán kapott ki a DVTK

K. G.K. G.
2021.01.31. 20:40
A DVTK ezúttal sem járt sikerrel (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
Jó kezdés és vezetés után újabb érthetetlen összeomlást mutatott be a DVTK, amelynek idénybeli mérlege a gyetvaiakkal szemben háromból három vereség, 3–17-es gólkülönbség mellett.

Szegény embert az ág is húzza: nem elég a DVTK Jegesmedvék vesszőfutása – amely immár edzőváltást is maga után vont –, a miskolci Extraliga-csapattól folyamatosan távoznak húzóembernek számító légiósai is. Bár a kettő alighanem összefügg.

A tengerentúli bajnokságokba az ottani rajtra visszatérő kölcsönjátékosok távozásával persze lehetett és kellett is számolni, de az olyanokéval, mint Rob Flick, nem. A kanadai támadó miskolci pályafutása felemásra sikerült: amikor játszott, jellemzően a csapat egyik legjobbja volt, csak heteket kellett kihagynia álltörése miatt, most pedig, hogy újra játékba lendült és hozta a pontokat, egyből el is vitte a cseh extraligás Vítkovice (amely tavaly Jesse Dudást is Miskolcról igazolta át).

Ez persze önmagában még mindig nem magyarázza az olyan látványos és érthetetlen összeomlásokat, mint amilyet a DVTK vasárnap a Detva ellen mutatott be.

Az Érsekújvár ellen kicsikart siker után most a jó kezdés és a vezetés is megvolt hazai jégen – Szirányi Bence talált be fórban –, aztán viszont a gyetvaiak kis túlzással minden nagyobb sanszukat beütötték; jellemző adat, hogy a 21. perc végén a negyedik kapott gól után Adorján Attilát váltó Kiss Bencét húsz másodperccel később avatták fel.

A vége 3–7, az idénybeli három Detva elleni bajnokit három vereséggel (6–0 és 4–0 után most ez) és 3–17-es gólkülönbséggel hozta le a Miskolc.

Szintén vasárnap játszott Majoross Gergely csapata, az Érsekújvár, amely hazai pályán 2–1-re kikapott a Nitrától. A Nové Zámky zsinórban hatodik vereségét szenvedte el.

SZLOVÁK HOKILIGA, ALAPSZAKASZ
DVTK JEGESMEDVÉK–HC 07 DETVA (szlovák)
3–7 (1–3, 1–3, 1–1)
Miskolc, zárt kapuk mögött. Vezette:
Korba, T. Orolin, Stanzel, Soltés (szlovákok)
DVTK: Adorján (Kiss B.)
Wehrs, Hadobás – Láda B., Kiss D. – Vojtkó, SZIRÁNYI B. 1 (1)
Miskolczi, Vas J. (1), ANDERSON 1 (1) – Csányi 1, Osterberg, Rokaly Sz. – Lövei, Galanisz (1), Magosi B. – Révész, Ritó, Galajda
Edző: Tokaji Viktor
DETVA: PETRÍK
Rymsha (1), KING 1 (1) – Jendrol (1), Gachulinec – Baca, F. Fekiac – Lalík, Turan
COX 1 (1), CACHO (2), Charbonneau 1 – SYKORA (3), Valent 1, DOWNING 1 (1) – Lupták, V. Fekiac (1), Scurko 1 – Zilka, Klíma 1, Aszkarov
Edző: Ernest Bokros
Kiállítások: 8, ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Downing)
Kapura lövések: 28–26
Tokaji Viktor: – Jól álltunk a mérkőzésbe, megszereztük a vezetést, aztán a hibáink megpecsételték sorsunkat. Egyébként ritmusváltásra is képesek voltunk, de a helyzeteinket túlkombináltuk. Az utolsó húsz percben mutatott játékunkra építkezhetünk, és gyorsan kell tanulnunk.
Ernest Bokros: – Nagyon akartunk nyerni, hiszen nehéz mérkőzések állnak előttünk. Ebben az idényben harmadszor nyertünk a DVTK ellen, ennek ellenére azt mondom, hogy a miskolciakkal mindig nehéz dolgunk van. Az első hat közé akarunk kerülni, a látottak alapján jó úton járunk.

További vasárnapi eredmények: Michalovce–Zvolen 3–2 – hosszabbítás után, Nové Zámky–Nyitra 1–2, Liptovksy Mikulás–Banská Bystrica 3–2, Slovan Bratislava–Dukla Trencín 4–3, Poprad–Kosice 3–4

1. Zvolen 36 19 6 6 5 124– 91 +33 75
2. Poprad 36 19 6 3 8 133– 93 +40 72
3. Slovan Bratislava 35 19 5 2 9 111– 81 +30 69
4. Dukla Michalovce 36 17 5 4 10 110– 89 +21 65
5. Detva 36 17 4 5 10 111– 99 +12 64
6. Nitra 35 17 3 7 8 120–112 +8 64
7. Trencín 36 16 4 3 13 129– 95 +34 59
8. Kosice 36 12 6 3 15 101– 93 +8 51