EBEL: ez nem a fehérváriak napja – csúnya vereség Linzben

2020.01.05. 19:14
Nyolcszor örülhettek a linziek (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV19)
Az osztrák bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (EBEL) vasárnapi játéknapján a Fehérvár AV19 Linzbe látogatott, ahol csúnya vereségbe futott bele: 8–4-re kapott ki a Blackwingstől. A Salzburgban Hári János újabb asszisztot jegyzett.

Két hektikusan szereplő csapat találkozott Linzben: a házigazdák újév napján Znojmóban kaptak ki 7–2-re, majd legutóbb a második helyen álló Vienna Capitalst győzték le 3–2-re, míg a Fehérvár AV19 az év első napján Bécsben 8–2-re kikapott a Capitalstól, aztán viszont lenullázta a Znojmót (4–0).

Ezúttal a két csapat eddigi három összecsapásából kettőt megnyerő osztrákok számára jött ki jól a lépés: a 9. percben már 2–0-ra vezetett a Linz, majd ugyan szépített Scott Timmins emberelőnyös góljával az AV19, az első harmad 3–1-es hazai előnnyel zárult. A második harmadot is 3–1-re vitte el a házigazda, Anze Kuralt emberelőnyös szépítése már ötgólos hátrányban esett. A záró harmad sem indult túl rózsásan a fehérváriak számára, hamar megkapták hetedik góljukat, és noha sikerült két gyors góllal háromra csökkenteniük a különbséget, az 52. percben kialakult a 8–4-es végeredmény.

Az EBEL mai játéknapján jégre lépett a Hári Jánost is foglalkoztató RB Salzburg, és 8–2-es győzelmet aratott az Innsbruck otthonában. A 27 éves magyar válogatott csatár a salzburgiak első sorában szerepelve egy gólpasszal járult hozzá a sikerhez, így hét salzburgi meccsén 8 (2+6) pontnál jár.