EBEL: a Fehérvár ezúttal négyet kapott Ausztriában

I. SZ., SZ. A.I. SZ., SZ. A.
2019.10.11. 22:12
A Fehérvár 4–0-s vereséget szenvedett Linzben az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján.

Linzben a Fehérvár elleni EBEL-bajnoki előtt búcsút vettek az előző hétvégén 24 éves korában meggyilkolt Florian Jarrytól, aki a Fekete Szárnyak utánpótlásában nevelkedett a Fehérvár mostani kapusa, Michael Ouzas mögött. A Linzben ezúttal David Kickert védett, aki saját indíttatásból 70-esre változtatta a mezszámát, mert elhunyt kollégája is 31-esben játszott anno…

A temetés kedden lesz, elmegy rá az egész csapat, ezért a Villach elleni meccset el is halasztották október 19-re.

A jégkészítő rolba meghibásodása miatt 20 perces csúszással kezdődött a Fehérvárt linzi mérkőzése, amelynek első harmadában a magyar együttes irányította a játékot, de nem lőtt gólt. Két perccel a periódus vége előtt Marco Brucker közelről a hazaiaknak szerzett vezetést.

A második harmad közepén Dragan Umicevic emberelőnyből növelte a hazai előnyt, majd Valentin Leiler szintén emberelőnyből használt ki egy ziccert. A harmad hajrájában a Fehérvár emberfórban került helyzetbe, ám a kimaradt lehetőség után lekontrázták a linziek a magyar csapatot, s négyre növelték a különbséget. Ezzel eldőlt a meccs, az utolsó húsz percben nem esett gól.

A legutóbbi négy találkozóján összesen húsz gólt kapó Fehérvár ötmeccses vereségsorozatba szaladt bele, és már utolsó előtti a tabellán.

JÉGKORONG EBEL
LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 4–0
(1–0, 3–0, 0–0)
Linz, 4000
néző. V: Nikolic (osztrák), Pesina, Hynek (csehek), Seewald (osztrák)
LINZ:
Kickert
Finn, Roach – Altmann, Rutkowski – Wolf, Kragl – Matzka, Ober
Lebler, Schofield, DaSilva – Kristler, Brucker 1, Leiler 1 – Kalus, McNeill, Gaffal 1 – Cijan, Florek (1), Umicevic 1 (1)
Edző:
Tom Rowe
FEHÉRVÁR:
Ouzas
Harty, T. Campbell – Busenius, Szabó Dániel – Caruso, Tikkanen – Stipsicz
Erdély Cs., Yogan, Lehtonen – Sille Timotej, Timmins, Kuralt – Kóger D., Sarauer, Sárpátki – Szabó K., Reisz, Szita
Edző:
Hannu Järvenpää
Kiállítások:
14, ill. 10 perc
Kapura lövések:
36–28

További eredmények: Graz–Innsbruck 5–6 – szétlövéssel, Bozen Südtirol–Dornbirn 5–2, Salzburg–Villach 4–3 – szétlövéssel, Znojmo–Vienna Capitals 2–3