Hatot kapott otthon a Toronto, Brodeur tizenkettedik shutoutja

K.E. K.E.K.E. K.E.
2007.02.28. 10:22
Az NHL, az észak-amerikai jégkorong-bajnokság alapszakaszának 139. játéknapján a Toronto Maple Leafs hazai pályán hat gólt kapott a Buffalo Sabres gárdájától. A vendéglátók erejéből csupán a becsületgólra futotta, így lett a vereség az igen kínosból „csak” nagyon kellemetlen.
Dominik Hasek (Detroit Red Wings, jobbra) úszik a levegőben, Rene Bourque (Chicago Blackhawks, balra) lecsapna a korongra
Reuters
Reuters

A győztes csapatban Hecht duplázott, a torontói kezdőkapus, Raycroft 11 lövésből négy gólt kapott – a második harmadban 5/3 volt a mérlege -, át is adta helyét cseréjének, Aubinnak, aki a záró részben 17/2-t mutatott fel. Nincs jó formában Raycroft: egy nappal korábban 16/5 után vitték le, már a második harmad közepén.

A fordulóban persze nem minden kapus betlizett. Sőt, hárman gólt sem kaptak! Lundqvist (NY Rangers) 19, Brodeur (NJ Devils) 31, Joseph (Phoenix) 26 lövésből nem kapott gólt.

Lundqvist a harmadik, Brodeur a tizenkettedik(!) shutoutjánál tart a szezonban.

És hogy a támadójátékról is ejtsünk néhány szót: a Rangersben Jagr nyitotta a gólok sorát, majd Hossa vágott kettőt a Montrealnak.

A Floridában Jokinen triplázott, a vesztes túloldalon Ovecskin kettőnél „ragadt”, a büntetőpárbajt a Párducok nyerték 2-0-ra a Washington ellen. Érdekesség, egyik előbb kiemelt játékos sem talált a hálóba a szétlövésben.

Egészen az 51. perc végéig vezetett a bajnoki címvédő Carolina otthon az Ottawa ellen, ám a vendégek három lőtt góljukkal megnyerték a mérkőzést.

A NY Islandersben Blake három, Hunter két gólt lőtt - utóbbit a hosszabbításban 4:49-nél -, a vesztes philadelphiai oldalon Umberger duplázott.

Pittsburghben Langenbrunner 20:33-nál lőtt gólja döntötte el a mérkőzést.

A Dallas a túlórában Nagy 61:35-nél szerzett találatával verte a Tampát.

A St. Louisban Weight két gólt lőtt a harmadik harmadban, így 1-1-s második harmadot követően a Blues legyőzte a Vancouvert.

A Detroitban Holmstrom, a Columbusban Nash duplázott, a hajrában 1:27 perc alatt. Igaz, amíg előbbi játékos csapata hárommal nyert, utóbbi eggyel kikapott.