Sidney Crosby túllépte a hatvanat

2007.01.03. 13:24
Az NHL, az észak-amerikai jégkorongbajnokság alapszakaszában az igencsak felemás teljesítményt nyújtó Pittsburgh Penguins hazai pályán verte a címvédő, a szezonban viszont hullámzó produkciót mutató Carolina Hurricanst. A győzelemben oroszlánrészt vállalt a hazaiak fiatal szélsője, Crosby, aki két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a sikerből.
David Booth (Florida Panthers, 46) próbálkozik az ellenfél kapuja előtt, a védő Steve Staios (balra) és a kapus Dwayne Roloson (mindketten Edmonton Oilers) akadályozzák

Crosby így a szezon első játékosaként érte el, majd gyorsan llépet is túl a 60 pontot: 19 gólja mellett már 42 asszisztja van. A Pingvinek kapusa, Fleury is alaposan odatette magát, hiszen kapott gól nélkül zárt: 31 lövést hatástalanított.

A szétlövés döntött a New Jersey Devils-New York Rangers találkozón. Az első harmadban a Devils került előnybe, de fordítani tudtak a vendégek, így a házigazdáknak kellett kapaszkodniuk az egyenlítő találatért, amelyet az 56 percben Langenbrunner révén szereztek meg végül. Mivel a túlórában csupán hatszor próbálkoztak a felek – mindannyiszor eredménytelenül -, jöhetett a büntetőpárbaj, amelyet a nyolcadik (!) párost követően a vendégek 4-3-ra nyertek.

Remekül hajrázott a Montreal, amely a Tampa elleni hazai összecsapás második harmadát követen még 2-2-es döntetlenre állt, ám a zárórészt és így a találkozót is hárommal nyerték.

Sokáig „csend” volt az Islanders-Flyers mérkőzésen, aztán a vendégek jutottak előnyhöz, majd a harmadik felvonásban újabb két góllal már a zsebükben érezhették a sikert. A vendéglátók viszont összekapták magukat a biztos győzelmük tudatában már leülni látszó vendégek ellen és az 58. percben 33 másodperc alatt lőtt duplájukkal egygólosra csökkentették a hátrányukat, de többre már nem futotta az erejükből.

Derek Boogaard (Minnesota Wild, balra) akad fenn fájdalmas arccal Vitalij Vishnevskin (Atlanta Thrashers)

Üröm a philadelphiai örömbe, hogy ismét megsérült Peter Forsberg, Flyers svéd légiósa. A center ágyéksérülést szenvedett, amely nem túl jó előjel, hiszen az elmúlt idényben hasonló okból 21 mérkőzésről hiányzott. A 33 éves Forsberg bokaműtétje után csak december közepén állhatott a csapat rendelkezésére, most viszont újabb kényszerpihenő vár rá.

Detroitban kapott ki az Anaheim, a vendégek csupán 22-szer próbálták bevenni Hasek kapuját és ez csupán egy alkalommal sikerült. A Nyugati-főcsoport első helyén álló, ligaelső Kacsák 42. mérkőzésükön nyolcadszor kaptak ki.

A St. Louis a 47. perc elejéig vezetett hazai pályán a Chicago ellen, ám a vendégek 3:23 perc alatt lőtt három góljukkal eldöntötték a találkozót, majd az utolsó percben – már üres kapuba – beállították a végeredményt.

A Minnesota két játékosa, Parrish és Bouchard is két-két góllal jeleskedett az Atlanta négygólos legyőzésében, utóbbi javára az döntött ebben a különcsatában – amelynek köszönhetően a mérkőzés legjobbjának választották -, hogy adott még két gólpasszt is. A vendégek csupán 15 kapuralövéssel próbálkoztak, a hazaiak egyik harmadban sem adták tíznél alább.

A hazai pályán játszó Calgaryban Lombardi duplázott, ez azonban csak az egygólos vereséghez volt elég a Vancouver ellen, amely egy hét alatt harmadszor verte meg a Flamest, kétszer vendégként.

NHL-ALAPSZAKASZ:

• New Jersey Devils-New York Rangers 2-3 – szétlövéssel (1-0, 0-1, 1-1, 0-0, 0-1)
  • New York Islanders-Philadelphia Flyers 2-3 (0-0, 0-1, 2-2)
  • Detroit Red Wings-Anaheim Ducks 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)
  • Montreal Canadiens-Tampa Bay Lightning 5-2 (1-1, 1-1, 3-0)
  • Pittsburgh Penguins-Carolina Hurricanes 3-0 (1-0, 0-0, 2-0)
  • St. Louis Blues-Chicago Blackhawks 1-4 (1-0, 0-0, 0-4)
  • Minnesota Wild-Atlanta Thrashers 5-1 (2-0, 0-0, 3’)
  • Edmonton Oilers-Florida Panthers 4-1 (0-0, 2-0, 2-1)
  • Calgary Flames-Vancouver Canucks 2-3 (0-2, 2-1, 0-0)