Vb 2022: legyőzte Dél-Afrikát, és továbbjutott Ghána

SZ. R.SZ. R.
2021.11.14. 22:12
André Ayew gólja kellett Ghána továbbjutásához (Fotó: AFP, archív)
Sima, 2–0-s győzelmet aratott a Kongói Demokratikus Köztársaság a közvetlen riválisa, Benin ellen a 2022-es labdarúgó-világbajnokság afrikai selejtezőjének második szakaszában, így csoportgyőztesként továbbjutott a harmadik szakaszba. Később Ghána 1–0-ra legyőzte Dél-Afrikát, így ott lesz a következő szakaszban.

A házigazda Kongói DK már a 10. percben előnybe került Dieumerci Mbokani tizenegyesből szerzett góljával, majd a második játékrészben, a 74. percben Ben Malangois betalált, ezzel beállította a 2–0-s végeredményt. Ez a Benin ellen aratott siker továbbjutást ért a Kongói Demokratikus Köztársaságnak, amely ott lesz az afrikai vb-selejtezők harmadik szakaszában.

Madagaszkár elvette az utolsó esélyt is Tanzániától a továbbjutásra: noha a vendégekSimon Msuva révén már a 25. percben előnybe kerültek, Hakim Abdallah egyenlített a 74. percben –1–1lett a vége.

Nem bírt hazai pályán Etiópiával Zimbabwe a két csapat összecsapásán. A házigazda a 39. percben megszerezte a vezetést Kudakwashe Mahachi révén, de a 86. percbenAbubeker Nasir Ahmed egyenlített, így 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó.

Győzelemmel zárta a második szakaszt Mali Uganda ellen. A házigazda a 18. percben Kalifa Coulibaly góljával került előnybe, amire a vendégek nem tudtak válaszolni, így ez jelentette a végeredményt is. Mali így 16 ponttal zárt, és megnyerte az E-csoportot.

A ghánaiak aktívabban kezdték a Dél-Afrika elleni mérkőzést, amelynek a 33. percben meg is lett az eredménye: André Ayew volt eredményes büntetőből. A folytatásban aztán Dél-Afrika mindent megtett az egyenlítésért, de ez nem sikerült, így Ghána 1–0-ra nyert és megszerezte a G-csoport első helyét.

Szenegál is hozta a kötelezőt: a Watford támadója, Ismaila Sarr a 13., majd a 23. percben is betalált, így a házigazda 2–0-ra legyőzte Kongót, és 16 ponttal zárja a selejtező második szakaszát a H-csoport élén.