BACSKAI JÁNOS
DOMONKOS SÁNDOR BÁLINT
2022.11.27 19:44 Frissítve: 2022.11.27 22:44

Két cserecsatár góljával ikszeltek egymással a spanyolok és a németek

Magas színvonalú mérkőzésen két csereként beálló csatár, Álvaro Morata és Niclas Füllkrug góljával 1–1-es döntetlent játszott egymással a katari vb E-csoportjának második fordulójában a két korábbi világbajnok, Spanyolország és Németország. A mérkőzés negyedik számú játékvezetője a nagykárolyi Kovács István volt.

Niclas Füllkrug góljával egyenlítettek a németek a spanyolok ellen (Fotó: Getty Images)

CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
E-CSOPORT
SPANYOLORSZÁG–NÉMETORSZÁG 1–1

Al-Hor, al-Bajt Stadion, 68 895 néző. Vezette: Makkelie (holland)
SPANYOLORSZÁG: Simón – Carvajal, Rodri, Laporte, Alba (Balde, 82.) – Busquets – Gavi (Koke, 66.), Pedri, Asensio (Nico Williams, 66.), Olmo – Ferran Torres (Morata, 54.). Szövetségi kapitány: Luis Enrique
NÉMETORSZÁG: Neuer – Kehrer (Klostermann, 70.), Süle, Rüdiger, Raum (N. Schlotterbeck, 87.) – Kimmich, Gündogan (L. Sané, 70.), Goretzka – Gnabry (Hofmann, 85.), Th. Müller (Füllkrug, 70.), Musiala. Szövetségi kapitány: Hans-Dieter Flick
Gólszerző: Morata (62.), ill. Füllkrug (83.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az előzetes várakozásoknak megfelelő, nagy csatát hozott a két korábbi világbajnok rangadója az E-csoport második körében. A 18. világbajnoki mérkőzésén védő Manuel Neuernek már a harmadik percben nagyot kellett védenie Dani Olmo löketénél, de a lécre tolta a lipcseiek spanyol támadójának lövését, majd bő tíz perc után a túloldalon Unai Simón is jól avatkozott játékba, amikor Serge Gnabry elé lépett ki.

Kovács István negyedszer volt negyedik
 A nagykárolyi játékvezető, Kovács István a vb-n negyedik mérkőzésén működött közre negyedik játékvezetőként, hiszen az Argentína–Mexikó és az Uruguay–Dél-Korea találkozó, illetve a Katar–Ecuador nyitó mérkőzés után a Spanyolország–Németország rangadón is a partvonal mellől segítette a játékvezetők munkáját.

A játékrész hajrájában pedig a Real Madrid német védője, Antonio Rüdiger ugyan egy jobb oldali szabadrúgás után fejjel bevette a spanyol kaput, de találatát les miatt érvénytelenítették.

A második félidőben sem csökkent az iram, de azért nagy helyzetekben sem bővelkedett a találkozó, mindkét csapat jól zárta le a területeket. Igaz, bő tíz perc elteltével Joshua Kimmich 13 méterről leadott lövésénél Simónnak megint nagyot kellett védenie.

Ami a németeknek nem jött össze, az a spanyoloknak igen, a nem sokkal korábban Ferran Torrest váltó Álvaro Morata a 62. percben remek labdát kapott a bal oldalról Jordi Albától, és szép mozdulattal Neuer kapujába lőtt. 1–0

Az Atlético Madrid csatára 59. válogatott mérkőzésén hét gólpassza mellett 29. találatát jegyezte!

A folytatásban többször veszélyeztettek a németek is, a 73. percben például remek kiugratás után Jamal Musiala Simónnal állt szemben, de a Sevilla kapusa jobb felkarral hárított. A spanyolok azonban nem tudták tartani a németeket, és a 83. percben a csereként beálló Niclas Füllkrug az ötös jobb sarkától jobbal a hosszúba bombázott. 1–1

A hajrában Leroy Sané lábában maradt a németek győztes találata, amikor a Bayern támadója ígéretes helyzetben lövés helyett az alapvonal felé vezette a labdát, így a spanyolok és a németek megosztoztak a pontokon.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA AZ ALÁBBI KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

A KÉPRE KATTINTVA MEGTEKINTHETŐ A SPANYOLORSZÁG–NÉMETORSZÁG MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA (FOTÓ: GETTY IMAGES)

SPANYOLORSZÁG
KAPUSOK: 1 Robert Sánchez (Brighton & Hove – Anglia), 13 David Raya (Brentford – Anglia), 23 Unai Simón (Athletic Bilbao)
VÉDŐK: 2 César Azpilicueta (Chelsea – Anglia), 3 Eric García (FC Barcelona), 4 Pau Torres (Villarreal), 14 Alejandro Balde (FC Barcelona), 15 Hugo Guillamón (Valencia), 18 Jordi Alba (FC Barcelona), 20 Dani Carvajal (Real Madrid), 24 Aymeric Laporte (Manchester City – Anglia)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 Sergio Busquets (FC Barcelona), 6 Marcos Llorrente (Atlético Madrid), 8 Koke (Atlético Madrid), 9 Gavi (FC Barcelona), 16 Rodri (Manchester City – Anglia), 19 Carlos Soler (Paris Saint-Germain – Franciaország), 26 Pedri (FC Barcelona)
TÁMADÓK: 7 Álvaro Morata (Atlético Madrid), 10 Marco Asensio (Real Madrid), 11 Ferran Torres (FC Barcelona), 12 Nico Williams (Athletic Bilbao), 17 Yeremy Pino (Villarreal), 21 Dani Olmo (RB Leipzig – Németország), 22 Pablo Sarabia (Paris Saint-Germain – Franciaország), 25 Ansu Fati (FC Barcelona)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Luis Enrique

NÉMETORSZÁG
KAPUSOK: 1 Manuel Neuer (Bayern München), 12 Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt), 22 Marc André ter Stegen (FC Barcelona – Spanyolország)
VÉDŐK: 2 Antonio Rüdiger (Real Madrid – Spanyolország), 3 David Raum (RB Leipzig), 4 Matthias Ginter (SC Freiburg), 5 Thilo Kehrer (West Ham United – Anglia), 15 Niklas Süle (Borussia Dortmund), 16 Lukas Klostermann (RB Leipzig), 20 Cristian Günter (SC Freiburg), 23 Nico Schlotterbeck (Borussia Dortmund), 25 Armel Bella-Kotchap (Southampton – Anglia)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 6 Joshua Kimmich (Bayern München), 8 Leon Goretzka (Bayern München), 11 Mario Götze (Eintracht Frankfurt), 13 Thomas Müller (Bayern München), 14 Jamal Musiala (Bayern München), 17 Julian Brandt (Borussia Dortmund), 18 Jonas Hofmann (Borussia Mönchengladbach), 19 Leroy Sané (Bayern München), 21 Ilkay Gündogan (Manchester City – Anglia)
TÁMADÓK: 7 Kai Havertz (Chelsea – Anglia), 9 Niclas Füllkrug (Werder Bremen), 10 Serge Gnabry (Bayern München), 24 Karim Adeyemi (Borussia Dortmund), 26 Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Hans-Dieter Flick