Csupasport: kóla, ropi, gumicukor – a jó futás titka

N. ZS.N. ZS.
2021.05.21. 18:33
Élete első országos bajnokságán, a Balatonfüreden rendezett 50 mérföldes ob-n rögtön második lett az 1991-es születésű Mórocza Andrea, aki nem tartja magát futónak, ám a sportág fontos és nagy szerepet játszik az életében.

Az 50 mérföld idehaza nem számít kiemelkedően fontos távnak, a vasárnapi országos bajnokság férfiversenyének győztese, Kohári Szabolcs például úgy említette, hogy jól illik a felkészülésébe. A nők között – Cseke Lilla után – 6:33:43-mal a második helyen beérkező Mórocza Andreának azonban mindenképpen különleges volt az esemény, hiszen életében először indult országos bajnokságon. Tapasztalatairól, felkészüléséről és terveiről a csupasport.hu beszélgetett vele. csupasport.hu beszélgetett vele.