Schmidt Ádám az élethosszig tartó rendszeres mozgást ösztönző Sportoló nemzet program országjáró rendezvénysorozatának harmadik állomásán kijelentette: a program nagyobb kihívást jelent, mint Magyarország sportolóinak tíz aranyérmet szerezni a Los Angeles-i olimpián, mert „nagyobb a lemaradásunk a tekintetben, hogy honfitársainkat miképpen tudjuk megszólítani a sport ügyének”.
Többfajta statisztika létezik, amely megmutatja, hol áll Magyarország e téren nemzetközi viszonylatban, de ami látható, az „nagyon nem pozitív”, ezért hívták életre a Sportoló nemzet programot – mondta.
Schmidt Ádám beszámolt arról, hogy a Sportoló nemzet programnak 30 ezer regisztrált tagja van, és az a cél, hogy a számuk rövid időn belül drasztikusan növekedjen. Ezt segíti az országjárás, amelynek a tervek szerint még idén legalább tíz állomása lesz, és jövőre is folytatni szeretnék.
Szita Károly (Fidesz-KDNP), Kaposvár polgármestere arról szólt, a városvezetés célul tűzte ki, hogy 2030-ra a somogyi vármegyeszékhely lakói legyenek a legegészségesebbek Magyarországon. Utalt arra, amikor megkérdezett orvosokat, hogyan lehetne ezt elérni, azt javasolták: vegyék rá az embereket, hogy menjenek el szűrővizsgálatokra és mozogjanak heti legalább háromszor 30-40 percen át.
A Sportoló nemzet programsorozat kaposvári állomására mintegy ezren regisztráltak. A Városligetben tartott egész napos ingyenes esemény résztvevői számos sportágban, köztük röplabdában, birkózásban, dzsúdóban, atlétikában, kajak-kenuban, kosárlabdában, öttusában és kerékpársportban is kipróbálhatták magukat, emellett kondiparkedzésekre, jógaórákra, valamint futóedzésekre is várták őket.