Magyar vezető két testület élén is a Nemzetközi Vívószövetségben

P.  GY. B. P. GY. B.
2025.01.30. 16:03
Czeglédy Edina a jogi bizottságot vezeti az FIE-nél (Fotó: hunfencing.hu)
Két testület élére magyar szakember került a Nemzetközi Vívószövetségben.

November végén, a taskenti kongresszuson választottak tisztségviselőket, az új összetételű szervezet – benne Tamás Henriette alelnökkel – megkezdte munkáját, így többek között kijelölték, illetve elfogadták a különböző bizottságok, tanácsok elnökeit - számolt be róla csütörtökön a hunfencing.hu. 

A hazai szövetség oldala kiemelte, hogy újabb magyar sportdiplomáciai sikerként továbbra is Czeglédy Edina a jogi bizottság elnöke, míg Deregán Gábor vezeti a fair play-tanácsot.

(MTI)

 

Legfrissebb hírek

95 éves lett Bárány Árpád olimpiai és világbajnok párbajtőrvívó

Egyéb egyéni
2026.06.24. 16:06

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?

Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Ezüstérmes lett a női párbajtőrcsapat a vívó Európa-bajnokságon

Egyéb egyéni
2026.06.21. 20:46

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk

Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak

Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15
Ezek is érdekelhetik