Magyar vezető két testület élén is a Nemzetközi Vívószövetségben

Czeglédy Edina a jogi bizottságot vezeti az FIE-nél (Fotó: hunfencing.hu)
Két testület élére magyar szakember került a Nemzetközi Vívószövetségben.
November végén, a taskenti kongresszuson választottak tisztségviselőket, az új összetételű szervezet – benne Tamás Henriette alelnökkel – megkezdte munkáját, így többek között kijelölték, illetve elfogadták a különböző bizottságok, tanácsok elnökeit - számolt be róla csütörtökön a hunfencing.hu.
A hazai szövetség oldala kiemelte, hogy újabb magyar sportdiplomáciai sikerként továbbra is Czeglédy Edina a jogi bizottság elnöke, míg Deregán Gábor vezeti a fair play-tanácsot.
(MTI)
Legfrissebb hírek

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?
Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk
Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak
Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15
Ezek is érdekelhetik


