Asztalitenisz: három magyar érem a para Eb-n

2023.09.07. 22:13
A kerekesszékes Major Endre aranyérmet szerzett (Fotó: Facebook/Magyar Asztalitenisz Szövetség)
A magyar sportolók három érmet, egy aranyat és két ezüstöt nyertek az egyéni versenyekben a Sheffieldben zajló para-asztalitenisz Európa-bajnokságon.

A kerekesszékes Major Endre az S1 sérültségi kategória döntőjében elképesztő csata után diadalmaskodott: ellenfele, a hazai színeket képviselő Robert Davies már 2:1-re vezetett, de a magyar pingpongos fordítani tudott. Az ATSK Szeged 54 éves versenyzője ezzel kvótát szerzett Magyarországnak a jövő évi, párizsi paralimpiára.

A tokiói paralimpiai bronzérmes Szvitacs Alexa kategóriájában, az S9-ben körmérkőzés után hirdettek bajnokot, s miután a döntőnek számító csütörtöki mérkőzésen a címvédő magyar játékos 3:0-ra kikapott legnagyobb riválisától, Karolina Pektől, a lengyel mögött ezüstérmesként zárt.

Ugyancsak második lett a kétszeres paralimpiai bajnok Pálos Péter, aki az S11-es sérültségi kategória döntőjében három játszmában alulmaradt a belga Florian Van Ackerrel szemben.

Az angliai kontinensviadal szombatig tart.