Öttusa: mintegy 170 nevező a székesfehérvári világkupaversenyen

MTI MTIMTI MTI
2019.03.13. 14:34
Több mint harminc ország mintegy 170 versenyzője állhat rajthoz a székesfehérvári öttusa világkupaversenyen, amelyet május 1. és 5. között rendeznek meg.

Gallai István, a Magyar Öttusaszövetség (MÖSZ) főtitkára elmondta, a nagy számú induló annak köszönhető, hogy január elseje óta tart az olimpiai kvalifikációs időszak, és a viadalon értékes pontokat lehet szerezni a világkupadöntős részvételhez, ahonnan a győztes kijut a 2020-as tokiói játékokra.Gallai István, a Magyar Öttusaszövetség (MÖSZ) főtitkára elmondta, a nagy számú induló annak köszönhető, hogy január elseje óta tart az olimpiai kvalifikációs időszak, és a viadalon értékes pontokat lehet szerezni a világkupadöntős részvételhez, ahonnan a győztes kijut a 2020-as tokiói játékokra.

Kármán Sándor versenyigazgató közölte, hogy a Bregyó-közben rendezik a bónuszvívást, a lovaglást, illetve a futás-lövészet kombinált számot. Az úszásnak a városi uszoda, míg a vívásnak a kosárlabda-szövetség edzőcsarnoka ad otthont. Jelezte, hogy a női és férfiselejtező, majd a női és férfidöntő után az utolsó napon lesz a mixváltó, amelyben Magyarország két stafétát indíthat.

Mészáros Attila alpolgármester, a MÖSZ elnökségi tagja rámutatott, hogy Székesfehérvár az öttusa magyar fellegvára, és nemzetközi szinten is kiemelkedő szakmai munka folyik a városban. Az infrastruktúra és a versenyrendezési rutin adott, az önkormányzat pedig minden támogatást megad ahhoz, hogy a világelit nagyszerű viadalon mérhesse össze tudását – mondta.

Tóth István, az Alba Volán SC elnöke hangsúlyozta, hogy 2009-ig kilenc női világkupaversenynek adott otthont Székesfehérvár, s ez lesz a tizedik, egyben az első összevont vk-viadal a városban.

Vörös Zsuzsanna, az Alba Volán SC szakosztály-igazgatója megjegyezte, hogy Magyarország 12-12 főt indíthat a versenyen, s a megyeszékhelyet négy férfi és két női versenyző képviselheti.

Legfrissebb hírek

Szöul olimpiai bajnoka az ötkarikás nyomásról is beszélt a Sportországban

Egyéb egyéni
Tegnap, 8:03

Születésnap: kilencvenkilenc éves Benedek Gábor, a legidősebb olimpiai bajnok

Egyéb egyéni
2026.03.23. 16:54

A fiatalok is bizonyíthatnak az öttusa-vk kairói nyitányán

Egyéb egyéni
2026.03.23. 14:19

Öttusa: Az utóbbi évek egyik legjobb alapozásán vagyunk túl – Belák János

Egyéb egyéni
2026.03.18. 22:19

Koleszár Mihály: Erős a magyar mezőny, nem adják ingyen az ob-címet

Egyéb egyéni
2026.03.17. 18:04

Gulyás Michelle: Hálás vagyok az edzőimnek, akiknek a segítségével érek el sikereket évről évre

Egyéb egyéni
2026.03.16. 22:11

A Nemzetközi Öttusaszövetség szervezi a jövőben az akadálysportok versenyeit is

Egyéb egyéni
2026.03.16. 11:06

Öttusa: Gulyás Michelle ötödször is országos bajnok, Koleszár Mihály sorozatban harmadik ob-címét szerezte meg

Egyéb egyéni
2026.03.14. 19:41
Ezek is érdekelhetik