Fotó: Farkas József (archív)
Hormay Adrien öröme érthető, élete legnagyobb sikerét aratta
Fotó: Farkas József (archív)
Hormay Adrien öröme érthető, élete legnagyobb sikerét aratta
Hormay már azzal is élete legnagyobb egyéni sikerét érte el, hogy bejutott a döntőbe. A világranglistán – a vasárnapi viadalt megelőzően – csak a 45. helyet foglalta el, így mindenképpen a rangsorban harmadik riválisa volt a finálé esélyese.
Az első tust a román adta, de a magyar vívó innentől kezdve alaposan belelendült. Előbb szép egylámpás találatokkal 4–2-re ellépett, majd egy együttes találat után az első három perc végén 5–3-ra vezetett.
A második háromperces szakasz is egy Hormay-találattal indult, ám erre Branza duplán is válaszolt. Hogy mégsem lett 6–5 az állás, arról a videó "gondoskodott", Hormay ugyanis Branza második tusa után ellenőrzést kért, és ezt követően elvették a román találatát.
Branza ettől bedühödött, gyorsan adott is egy tust, majd újabb együttes találatot követően Hormay 7–6-os vezetésénél következett a mérkőzés harmadik harmada.
Ez újfent egy csodálatos magyar támadással kezdődött (8–6), majd együttes szúrás után 9–7 állt a táblán, azaz Branzának mindenképpen támadnia kellett, hiszen az idő az ekkor két tussal vezető Hormaynak dolgozott, aki nem is veszítette el a türelmét.
Egy újabb egylámpás tus után 10–7-re lépett meg a magyar, majd az innen következő együttes találatok már egyértelműen az ő malmára hajtották a vizet (12–9).
Hogy Branza végképp megjegyezze Hormay nevét, arról az újabb tus gondoskodott, majd egy ismételt együttes találatot követően már 14–10 volt az állás. A vége egy szép magyar találat és 15–10-es Hormay-diadal lett.
AZ EB VOLT AZ OLIMPIÁJA
„Kicsit bizonytalanul kezdtem a napot, de ahogy múlt az idő, úgy lettem egyre nyugodtabb és jutottam el az aranyéremig" – nyilatkozott az MTI-nek az újdonsült Európa-bajnok.
„A legnehezebb meccsem talán a német Duplitzer elleni összecsapás volt, mert ott egyáltalán nem én voltam az esélyes. Az elődöntőben az olasz és a fináléban a román lány ellen is azt éreztem, ahogy múlik az idő, fokozatosan elfáradtak, s ekkor jöttem én. Elnézve a mezőnyt, nagyon büszke és boldog vagyok, bár akkor lenne teljes az örömöm, ha ott lehetnék a pekingi olimpián. Ez azonban idén nem adatik meg, ezért ezt a győzelmet úgy fogom fel, hogy ez volt az én olimpiám."
VÍVÓ EURÓPA–BAJNOKSÁG, KIJEV
NŐI PÁRBAJTŐR, EGYÉNI A 64 között: Nagy Tímea–Sozanska (német) 15–7, Király-Picot (francia)–Izsó Katalin 15–9, Romagnoli (svájci)–Mincza-Nébald Ildikó 15–9 |
A 32 között: Hormay–Vibornova (ukrán) 11–9, Nagy T.–Logunova (orosz) 15–12 |
Nyolcaddöntő: Hormay–Duplitzter (német) 15–14, Markovic (német)–Nagy T. 4–3 |
Negyeddöntő: Hormay–Király-Picot 7–4 |
Elődöntő: Hormay–Del Carretto (olasz) 12–6, Branza (román)–Szivkova (orosz) 15–11 |
Döntő: Hormay Adrien–Ana Branza (román) 15–10 |
VÉGEREDMÉNY: 1. Hormay Adrien, 2. Ana Branza (Románia), 3. Bianca Del Carretto (Olaszország) és Anna Szivkova (Oroszország), ...13. Nagy Tímea, ...39. Izsó Katalin, ...42. Mincza-Nébald Ildikó |