Az egyeztetésre azért van szükség, mert a jövő évi állami támogatás elosztásáról többféle adat került nyilvánosságra. A szakállamtitkárság november közepén még azt közölte, hogy 1.8-1.7 milliárd forint központi támogatás jut 2007-ben az olimpiai felkészülésre.
Ez az összeg azonban a szakállamtitkárság által végzett átcsoportosítás után 1.414 milliárdra csökkent. Ebben az évben a közvetlen olimpiai felkészülésre 1.340 milliárdot folyósítottak, a forrás tehát csupán 74 millióval emelkedett - ezzel ellentétben 2003-ban, az athéni olimpia előtti évben még 2.3 milliárd jutott a közvetlen felkészülésre, a kvalifikációra.
"Mindez arra utal, hogy a szakállamtitkárság nem kellően tájékozott a kvalifikációs versenyek költségeiről" - közölte Molnár Zoltán, a MOB ügyvezető igazgatója, aki mindezt kiegészítette azzal is, hogy a versenysport támogatása 2006-ban 2.741 milliárd volt, ami 2007-ben 2.437 milliárdra csökken a tervek szerint.
Ez az összeg a négy köztestület, a MOB, a Nemzeti Sportszövetség, a Paralimpiai Bizottság és a FONESZ, valamint a Sportegyesületek Országos Szövetsége írásban foglalt együttes állásfoglalása szerint nem elegendő a feladatok megfelelo ellátására, legfőképpen az olimpikonok és paralimpikonok felkészülésére, egyszersmind veszélybe sodorja, mi több, már-már lehetetlenné teszi a kvalifikációs versenyeken való sikeres részvételt.
"Válságos helyzetbe kerülhet az olimpiai felkészülés" - szögezte le Molnár Zoltán. Az ügyvezető igazgató emlékeztetett arra, hogy 2002 decemberében csaknem hasonló helyzet alakult ki, ám akkor széleskörű összefogással, a források átcsoportosításával sikerült megoldást találni.