Repülőrajttal kezdődött, repülő autóval végződött

2010.05.31. 13:39
Conway itt már nem sokat tehetett (Fotó: Action Images)
Az IndyCar Series történetének egyik legnagyobb balesetének volt szenvedő alanya Mike Conway, akinek autója a vasárnapi Indianapolis 500 utolsó körében a levegőbe emelkedett, a kerítésnek csapódott, majd darabokra tört. Conway a hírek szerint lábtöréssel megúszta az esetet.

A győzelmet Dario Franchitti szerezte meg, az olasz származású skót versenyző 2007 után másodszor nyerte meg a legendás futamot, míg mögötte egy másik brit, Dan Wheldon ért célba.

A verseny végén azonban nem(csak) ők kerültek a középpontba, hanem Mike Conway, aki hatalmas balesetet szenvedett. A 26 éves brit Ryan Hunter-Reay mellett haladt, amikor a két autó összeért, Conwayé pedig felemelkedett, és a kerítésnek csapódott.

„Autójának a fejemre kellett volna esnie, nem értem, hogy került mégis el. A visszajátszást megnézve úgy láttam, hogy végül is a kamerát találta el az autóm jobb oldalán" – nyilatkozta a verseny után Hunter-Reay, aki nehezen hitte el, hogy komolyabb sérülés nélkül megúszta az esetet.

Conwayre ez nem igaz, hiszen a hírek szerint a bal lába több helyen is eltört, ám járhatott volna sokkal rosszabbul is.

„Nem túl kellemes egy levegőbe repülő autó alatt száguldani. Én kikerültem őket, remélem, ők is jól vannak" – nyilatkozta Danica Patrick, aki a női indulók közül a legelőkelőbb, hatodik helyen ért célba.

A balesetben két néző sérült meg, egyikük sebét össze kellett varrni.