Hétezer futó a Várkert Bazárnál

Nedjalkov BeaNedjalkov Bea
Vágólapra másolva!
2019.08.02. 16:18
null
A Generali Night Run Budapest közösségi futást hatodszor rendezik meg a fővárosban, az idén augusztus 3-án, szombaton délutántól késő estig a Maratonman versenysorozat harmadik állomásaként.

Az Ultrabalatont is szervező Zelcsényi Miklós által vezetett csapat nevéhez fűződő különleges rendezvényen igazán impozáns programokkal várják a futókat és a hozzátartozókat. A gyermekek már a délutáni óráktól kezdődően ingyenes versenyeken vehetnek részt a rajt és a cél helyszínéül is szolgáló Várkert Bazárnál. Minden gyermek rajtszámot és meglepetés-matricatetoválást vihet haza emlékül. A részvétel ingyenes, de a regisztráció ezerforintos kaucióhoz kötött.

Részletes programok:

16.45: közös bemelegítés Simon Szimonettával, a BioTech USA sportolójával

17.00: Minifutam, amelyen 7 éves korig mérhetik össze gyorsaságukat 500 méteren a gyerekek, ezen a távon a szülők kísérhetik a kicsiket.

17.30: Gyerkőcfutam a 8–12 év közötti korosztály számára, akik 1000 méteres pályán mutathatják meg tudásukat

Természetesen nemcsak a gyerekek, hanem a rajthoz álló versenyzők, valamint a futás iránt érdeklődők számára is igazán érdekes beszélgetéseket hallgathatnak az érdeklődők a Várkert Bazár előadótermében.

17.00: Csányi „Csanya” László, a legnépszerűbb magyar terepfutóverseny, a Salomon Ultra Trail Hungary szervezője a színpadon

18.00: Szőnyi Ferenc ultratriatlonista mesél élményeiről és az ultra-triatlonversenyeken szerzett tapasztalatairól

19.00: A tavalyi Spartathlon női győztese, Maráz Zsuzsa előadása „Milyen hosszú az út az ultrafutásig?” címmel

20.00: Plesz Botond „Irány az irontáv, avagy mit tégy és mit ne tégy a nagyatádi verseny előtti utolsó héten” című előadása

A belépés minden programra ingyenes.

A versenyre három távon, 6, 9 és 21 kilométeren összesen hétezer futó állhat rajthoz. A félmaratoni távon indulók az idén először futnak át a kivilágított Lánchídon. A verseny miatt az útvonalak környékén időszakos útlezárásokra kell számítani.

Hogy milyen volt a tavalyi verseny hangulata, az alábbi videóból kiderül:

 

https://www.facebook.com/MaratonmanFutofesztivalok/videos/2158640374164145/UzpfSTUyMDg3MjQ4MTI3NDI4NDoyNzA0OTA0MTIyODcxMDk4/

Legfrissebb hírek

Mérgében nevezett, végig szenvedett – mégis győzött

Csupasport
2025.03.08. 16:29

Totális filmszakadás – élete legdurvább élményét élte át Tajvanon

Csupasport
2025.03.06. 14:43

Nyolc éve fut, ám most érzi magát a legjobb formában

Csupasport
2025.03.02. 10:44

Molnár Attila: a márciusi Eb lesz a csúcs és a világbajnokság

Atlétika
2025.02.12. 08:28

Szilveszteri futások, túrák, tekerések és csobbanások: óévbúcsúztató sportprogramok

Csupasport
2024.12.25. 11:07

Zsiros Márk: Télen jobban oda kell figyelnünk bizonyos dolgokra

Csupasport
2024.12.24. 14:58

Traktor és majom a pályán – ilyen volt az indiai száz kilométeres vb

Csupasport
2024.12.22. 11:00

Van értelme télen futni? Megnéztük!

Csupasport
2024.12.19. 15:58
Ezek is érdekelhetik