H. K. 2020.09.23 22:54 Frissítve: 2020.09.23 23:10

BL: Langék nem bírták a nagy nyomást; előnyben a Dinamo Kijev

Az Olympiakosz Pireusz hazai pályán 2–0-ra legyőzte a ciprusi Omonia Nicosiát a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének playoffkörében, a párharc első mérkőzésén.

Nyert a Dinamo Kijev (Fotó: Getty Images)

Lang Ádám, az Omonia magyar válogatott védője kezdő volt a ciprusi alakulatnál, amely hősiesen védekezett a nagy mezőnyfölényt kialakító Olympiakosz otthonában. Lang végigjátszotta a találkozót, amit a görögök 2–0-ra megnyertek egy büntetővel és a hosszabbításban esett góllal.

A játéknap másik összecsapásán a Dinamo Kijev Belgiumban győzte le 2–1-re a Gentet. A visszavágókat szeptember 29-én rendezik meg.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, PLAYOFF (4. FORDULÓ)
ELSŐ MÉRKŐZÉS
BAJNOKI ÁG

Olympiakosz Pireusz (görög)–Omonia Nicosia (ciprusi) 2–0 (Valbuena 69. – 11-esből, el-Arabi 90+2.)
NEM BAJNOKI ÁG
KAA Gent (belga)–Dinamo Kijev (ukrán) 1–2
(Kleindienst 41., ill. Szuprjaha 9., De Pena 79.)

2020.10.29 23:21:06

Bajnokok Ligája MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Nem nyeretlen kétévesek futjáka derbit.

2020.10.29 10:11:50

Bajnokok Ligája MAROSI GERGELY

Ritka kontraszt: 35 perc teljes hazai bénultság, a végén majdnem fordítás • Tokmac idénye egészen különleges.