BL: döntött az UEFA, nem bünteti meg a PSG–Basaksehir játékvezetőit

2021.02.11. 15:48
null
A botrány miatt félbeszakadt a PSG és a Basaksehir meccse (Fotó: AFP)
Nem tekinthetők rasszistának Sebastian Coltescu negyedik játékvezető a PSG–Basaksehir Bajnokok Ligája-mérkőzésen elhangozott szavai, és ezért nincs szükség fegyelmi intézkedésekre a találkozó román játékvezetőivel szemben – ezzel az eredménnyel zárult  az UEFA fegyelmi és etikai bizottságának vizsgálata, amelynek jelentése a Prosport romániai sportportál birtokába került.

 

Botrány Párizsban, félbeszakadt a PSG és a Basaksehir meccse
A román sajtó megosztott, a szövetség elhatárolódott
A román sportminiszter elnézést kért a rasszista kijelentés miatt
Le kell győzni a rasszizmust – mondja a Basaksehir vezetőedzője
Bölöni László védelmébe vette a rasszizmussal vádolt román bírót
Beszélt egymással a botrányos PSG-meccs két főszereplője

A december 8-i találkozón Coltescu, valamint Octavian Sovre asszistens is „ala negru” (magyarul „az a fekete”) kifejezéssel azonosította Ovidiu Hategan számára a török csapat kameruni másodedzőjét, Pierre Webót. Ezt a két csapat színesbőrű futballistái sértőnek találtak, és nem voltak hajlandóak folytatni a játékot.

A Prosport által idézett UEFA-jelentés szerint viszont nem számít rasszizmusnak Coltescu kifejezése. A jelentés elsősorban nyelvészeti, jelentéstani jellegű, amelyben a „negru” (fekete) szót pejoratív és negatív konnotációt nélkülöző melléknévként írják le.

„Egyébként is, a »fekete« szót széles körben használják a rasszizmus ellen küzdő szervezetek és több millió követőjük” – áll a jelentésben, amely azt a következtetést vonja le, hogy a „fekete” szó használata nem diszkriminatív és nem büntetendő viselkedés.

A jelentés készítője az utolsó bekezdésben leszögezi, hogy ezzel lezártnak kell tekinteni a Coltescu és Sovre elleni vizsgálatot.

Legfrissebb hírek

A PSG három új támadója akár három új játékoshoz juttathatja Szoboszlai Dominikékat

Francia labdarúgás
2026.08.21. 17:27

Újabb rangos nemzetközi feladatokat kaptak a magyar labdarúgó-játékvezetők

Minden más foci
2026.08.18. 14:07

A PSG sem legyőzhetetlen: óriási meglepetésre a Lensé lett a francia Szuperkupa

Francia labdarúgás
2026.08.16. 23:05

Belga szélsővel erősített a BL-címvédő PSG

Francia labdarúgás
2026.08.16. 14:57

A PSG bejelentette Ferran Torres szerződtetését

Francia labdarúgás
2026.08.15. 12:24

Luis Enrique: A célunk mostantól a BL megnyerése

Bajnokok Ligája
2026.08.13. 10:17

A PSG BL-döntős kezdőjéből kilencen pályán, Akliouche bemutatkozik – íme, a Szuperkupa kezdőcsapatai

Minden más foci
2026.08.12. 19:56

Szerencsés szám a 13-as Luis Enrique számára? – jön az európai Szuperkupa-mérkőzés

Minden más foci
2026.08.12. 11:57