Az Ajaxnak megint nem jött össze otthon, az Atalanta ment tovább

B. L.B. L.
2020.12.09. 18:43
Az Ajax újabb kulcsmeccset veszített el hazai pályán, ismét marad az Európa-liga (Fotó: AFP)
Az Ajax hazai pályán 1–0-ra kikapott az Atalantától a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 6., záró fordulójában, a D jelű négyesben. Ezzel eldőlt, hogy az olasz alakulat jut be a nyolcaddöntőbe, a hollandok az Európa-ligában folytathatják. A négyes másik összecsapásán a már biztosan első Liverpool 1–1-et játszott a dán FC Midtjyllanddal.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ

D-CSOPORT

AJAX (holland)–ATALANTA (olasz) 0–1 (0–0)
Amszterdam,
Johan Cruyff Arena. Vezette: Del Cerro (spanyol)
AJAX:
Onana – Mazraui, Schuurs, Lisandro Martínez (Timber, 90+2., E. Álvarez 90+5.), Tagliafico (Huntelaar, 63.) – Klaassen, Labjad (Ekkelenkamp, 63.), Gravenberch – Antony, Brobbey (Promes, a szünetben), Tadics. Vezetőedző: Erik ten Hag
ATALANTA:
Gollini – Rafael Tolói, C. Romero, Djimsiti – Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens (Palomino, 79.) – Pessina – A. Gómez, D. Zapata (Muriel, 79.). Vezetőedző: Gian Piero Gasperini
Gólszerző: Muriel (85.)
Kiállítva:Gravenberch (79.)

Két rendkívül kreatív, gólerős gárda csapatott össze Amszterdamnak a D-csoport második továbbjutó helyéért, s a tét mintha kicsit rányomta volna bélyegét a játékra, mert egyik együttes sem közelítette meg a saját játékát.

Az első lehetőségekre bő negyedórát kellett várni, de Mazraui löketét blokkolták, De Roon pedig nem találta el a kaput. Fél órányi játékot követően egy-egy szabadrúgás jelentett kisebb veszedelmet a kapuk előtt, a játékrész ráadásában pedig a 18 évesen rendkívül érett csatárjátékot bemutató Brobbey fejesét jegyezhettük fel, igazán nagy ziccer nélkül telt el az első félidő.

A házigazda hiába próbált ritmust váltani, az Atalanta tűnt időnként veszélyesebbnek. A hazaiak Huntelaar buktatása miatt reklamáltak tizenegyest hiába, majd Klaassen hagyta ki a meccs ziccerét a 75. percben.

A 79. percben Gravenberchmegkapta a második sárga lapját, a meccs nagy részében célfutballt játszó olaszok pedig Muriel góljával hamar büntettek (0–1).

Az Ajax ezen a meccsen sem tudott betalálni, és a Tottenham elleni elődöntő, majd a Valencia elleni „csoportdöntő” után ezúttal is alulmaradt otthon a kulcsmérkőzésen, így marad ismét az Európa-liga.

FC MIDTJYLLAND–LIVERPOOL 1–1

A Liverpool Mohamed Szalah révén már 55 másodperc után előnyben volt a Midtjylland ellen – az egyiptomi találata a Pool történetének leggyorsabb BL-gólja volt (0–1).

A 62. percben egyenlítettek a dánok: a fiatal kapus,Caoimhin Kelleher szabálytalankodott a tizenhatoson belül ellenfelével szemben, a megítélt büntetőtAlexander Scholz kíméletlenül bevágta a jobb sarokba (1–1).

A folytatásban több lehetősége is volt aMidtjyllandnak, amely rohamozott a „becsületgyőzelemért”, érvényes gólt viszont már nem sikerült szereznie – 1–1 lett a vége, így a dánok 2 ponttal, az utolsó helyen zártak a D-csoportban. A Liverpool első helye már korábban biztossá vált.

S egyben az is eldőlt, hogy három olyan csapat van, amely a BL mostani kiírásában 1 pontot (ez a legkevesebb) szerzett a csoportkörben: a francia Rennes, az orosz Zenit, valamint a Ferencváros.

6. FORDULÓ

D-CSOPORT
Ajax (holland)–Atalanta (olasz) 0–1 (L. Muriel 85.)
FC Midtjylland (dán)–Liverpool FC (angol) 1–1 (Scholz 62. – 11-esből, ill. Szalah 1.)

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Liverpool641110– 3+713
2. Atalanta632110– 8+211
3. Ajax6213 7– 7 0 7
4. Midtjylland624 4–13–9 2

90+5. Nem tudja, Álvarez érkezik a helyére.
90+4. A szöglet és az újabb beadásból sincs helyzet, egy sérülés Timbernél, de talán tudja folytatni.
90+3. Promes löketét fejeli ki Tolói.
90+3.
Pessinát blokkolja Schuurs.
90+2. Tadics felívelése a kapusé.
90+2. Timberérkezik Martínez helyére.
90+1. Ajax-szabadrúgás a térfél közepéről.
90+1. Ziccer lehetett volna, de Hateboer centerezését blokkolják.
90. Négy perc a ráadás.
90. Hateboerszólózott szépen, de az utolsó csel már sok volt.
89. Tadicsra fújnak kezezést, nincs helyzet így. Nyúlt a válla, az biztos.
88. Promes
lövésébe álltak bele.
86. Antony20 méteres lövése nem találja el a hosszú felsőt.
85. ELDŐLT?! Eladott labda után Muriel kap szenzációs labdát Freulertől, elhúzza Onana mellett és az üres kapuba lőtt. 0–1
84. Mazraui
nehéz helyzetből jócskán fölé lőtt.
84. Ekkelenkamplövése szögletre vágódik.
83. Újabb veszélytelen hazai beadás.
82. Freulernem engedi elvégezni a szabadrúgást.
81. Muriel felé megy Gómez labdája, kicsit magas, nem tud jól fejelni.
81. A szabadrúgás után lesen a vendégek.
79. Gravenberch kiáll!Gómez arcát talált el kezével, második sárga, piros.
79. Zapata helyére Muriel áll be, Gosens helyére Palomino érkezik.
78. Promes cselezgetése után lefülelik a labdáját.
75. A szöglet után Klaasen kerülhetett volna ismét helyzetbe, de ez nem volt akkora lehetőség.
75. MI MARADT KI?! Parádésan vitte végig az Ajax, de Klaasen ziccerét védte Gollini.
73. Promes lövése De Roonban halt el.
73. Tadics tekerése nem talál társat.
72. Veszélyes helyről szabadrúgás.
69. Hát. Kontakt volt, a védőben elesett a támadó, nincs tizenegyes mégsem.
68. TIZENEGYES? Nem adja meg. Djimsiti adja vissza röviden, Ekkelenkamp labdát szerez, Huntelaarhoz játszik felborítják, nincs ítélet.
67. A kifejelt labdát követő kontrából Tadics beadását tisztázzák.
66. PESSINA!Onana röviden tud menteni, de löketét Mazraui blokkolja, újabb szöglet.
65. Martínez újabb szögletet érő tisztázással.
63. Kettős csere, jön Ekkelenkamp és Huntelaar, lemegy Labjad és Tagliafico.
62.
Martínez újabb beadást tisztáz szögletre, most az Atalanta aktívabb kicsit.
61. Pessina húzta meg a bal szélt, centerezését Zapata elől vágták ki.
60. Hateboerborította fel a kontrázó Tadicsot.
59. Freuler került helyzetbe, de eltörte a labdát.
58. Veszélytelen beívelés szabadrúgásból az Atalanta oldaláról.
54. Gómez szabadrúgása után lesen a támadók.
52. Hateboer kapott óriásit Tagliaficótól, szabadrúgás veszélyes helyről.
51. Két kemény belépő az olaszoktól a 16-os mellett, egyiket sem fújták le.
50. Tadicslöketét védte Gollini, de már a leshatáron túlról indult.
48. Tadics beadását könnyedén fejelik ki a védők.
47. Gosens kezére pattan a labda a kaputól 25 méterre, jobbra.
46. Folytatódik a meccs.

Brobbey helyén Promes folytatja.

45+3. HELYZET! Antony szenzációs szólója után Brobbey fejére tekert, ő viszont védője szorításában már nem tud pontosan célozni, Gollini véd.
45+2. Mazraui beadása bedobásra pattant.
45. 3 perc a hosszabbítás.
45. A szabadrúgás után Tagliafico fejese nem jó sem kapura, sem társnak.
44. A szája vérzik kicsit, de már lábon, alighanem folytathatja.
42. Brobbey nem nagyon tud felkelni, lehet, hogy itt cserére lesz szükség.
41. Három Ajax-játékos is a földre került rövid idő alatt, szabadrúgás.
37.
Nyom az Ajax, de az utolsó megoldások nem jönnek be.
34. ONANA. Gómeza legurított szabadrúgás után középre lőtt, a kapus kiütötte a labdát, ráadásul közben középen már lesen is voltak.
33. Mazraui késett el kicsit, most Atalanta-szabadrúgás a 16-os bal sarka elől.
31. A szöglet után mentenek a vendégek.
31. SORFAL: Labjadlövése az olaszok sorfaláról szögeltre pattant.
30. Brobbey szenzációsan áll be a labdáknak, most 27 méterről harcolt ki szabadrúgást.
27. Gosens lőtte el nagyon gyengén a labdát nagy helyzetben, és már lesen is volt.
25.
Djimsiti okozott kisebb riadalmat, belelőtte Brobbeybe a labdát, de a levágódó nem okozott gondot a kapusnak.
24. Egy beadás balról, egy jobbról, nincs Ajax-helyzet.
22. Gravenberch akasztotta hátulról Zapatát a félpályánál, sárga.
19. ZICCER! Csak írni kellett... Zapata kapott üresen labdát a 16-oson belül, lekészített labdáját De Roon lőtte a jobb felső fölé, mellé.
19. Kicsit most átadta a lehetőséget ellenfelének az Ajax, de az Atalanta sem tudott élni vele.
16.
A sarokrúgás után Gravenberchlőtt messziről jócskán fölé.
15. BLOKK! Brobbey szépen fedezte a labdát a 16-oson belül, majd Mazrauihoz játszott, löketét azonban blokkolni tudták, szöglet.
13. Zapata cselezgetett addig a 16-oson belül, amíg szerelni tudták.
12. Megint ők ketten csaptak össze, most kirúgás az eredmény.
11. Mazraui küzdött Freulerrel, végül előbbi ellen szabálytalanságot fújtak, így nincs helyzet.
10. Labjad szöktette túl hosszan Tadicsot.
10. Zapata jobb oldali beadása nem veszélyes.
8. Brobbeyt vágták fel a kaputól 30 méterre. Tadics tekerését kifejelik a védők.
7. Nyom az Ajax, de veszélytelenül, Antony jobb oldali beadása Gollini ölébe tekeredett.
2.
Brobbey szólójának sarokrúgás a vége, a kis szöglet után nincs veszély.
1. Az Ajax kezdte el a találkozót.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Ma estére eldől, hogy az előző két idény meglepetéscsapata közül melyik marad versenyben tavasszal is.