UEFA: több pénzt kapnak az európai kupaszereplésről lemaradó csapatok

2023.09.07. 11:34
null
A változtatás a 2024–2025-ös idénytől lép életbe (Fotó: Getty Images)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szerdán nyilvánosságra hozott új pénzügyi modellje szerint nagyobb részesedéshez jutnak a következő szezontól azok a klubok, amelyeknek nem sikerül bejutniuk a három közül egyik kontinentális kupasorozatba sem.

Az UEFA és az Európai Labdarúgóklubok Szövetsége (ECA) révén megújított és 2030-ig érvényes együttműködési megállapodás szerint a cél „a hosszú távú stabilitás és a fenntartható növekedés megerősítése az európai klubfutballban”.

A változtatás a 2024–2025-ös idénytől lép életbe, amikortól a Bajnokok Ligája, az Európa-liga, valamint a Konferencia-liga lebonyolítása is megváltozik. Az új modell szerint 2024-től 2027-ig az eddigi négy százalék helyett az UEFA három európai kupasorozatból származó bevételének hét százalékát osztja majd szét a versenysorozatokba nem jutó klubok között.

Az Európai Labdarúgóligák Szövetségének közlése alapján ennek nyomán 308 millió eurós (119 milliárd forint) összeg szétosztására lehet számítani az eddigi 175 millió euró (67,8 milliárd forint) helyett.

„Ez a bejelentés azt jelenti, hogy szerte Európában segítséget kapnak majd a klubok a versenyképességük megóvására a pályán és azon kívül is, valamint a továbbiakban is be tudnak fektetni a fiatalok és a tehetséges játékosok fejlődésébe” – írták.

Legfrissebb hírek

Dibusz nem elégedett a játékkal, a Twente ellen ez nem fér bele

Európa-liga
4 órája

Zachariassen: Igyekszünk minél jobban megérteni az új játékrendszert

Európa-liga
4 órája

A korán emberelőnybe kerülő Ferencváros három góllal győzte le hazai pályán a Vojvodinát

Európa-liga
5 órája

Egy helyen a Ferencváros Vojvodina elleni góljai és Szűcs Kornél piros lapja – videók

Európa-liga
6 órája

El-selejtező: Lenny Joseph a Ferencváros kezdőcsapatában a Vojvodina elleni visszavágón

Európa-liga
8 órája

Szűcs Kornél: Meglepetést akarunk szerezni a Vojvodinával az Üllői úton

Európa-liga
2026.07.15. 09:59

A Vojvodina középpályása vállalta a felelősséget a Ferencvárostól elszenvedett vereségért

Európa-liga
2026.07.10. 08:42

A Vojvodina edzője: Érződött a pályán, hogy a Ferencváros már évek óta a nemzetközi porondon játszik

Európa-liga
2026.07.10. 07:05