A címvédő Barcelona csak az utolsó csoportkörben biztosította helyét a legjobb tizenhat között
A címvédő Barcelona csak az utolsó csoportkörben biztosította helyét a legjobb tizenhat között
A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA: Porto (portugál) | Chelsea (angol) |
Celtic (skót) | Milan (olasz) |
PSV Eindhoven (holland) | Arsenal (angol) |
Lille (francia) | Manchester United (angol) |
Roma (olasz) | Lyon (francia) |
Barcelona (spanyol) | Liverpool (angol) |
Real Madrid (spanyol) | Bayern München (német) |
FC Internazionale (olasz) | Valencia (spanyol) |
(Játéknapok: 2007. febuár 20-21., visszavágók március 6-7.)FC Barcelona–Liverpool párcharc lesz a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, ami azt jelenti, hogy az utóbbi két kiírás győztese találkozik a 16 között.
Az első mérkőzést a címvédő, kétszeres BL-győztes spanyol bajnok katalán gárda otthonában, a Camp Nouban rendezik meg, miután a szabályok szerint a visszavágót a csoportelsők pályáján kell lebonyolítani.
A két együttes eddig négyszer találkozott egymással a nemzetközi kupaporondon: az UEFA-kupa 1975-76-os idényének elődöntőjében a Camp Nouban 0-1 volt az eredmény, az Anfielden 1-1-es döntetlen született. Az ötszörös BEK-(BL-)győztes Liverpool jutott be a fináléba, amelyet meg is nyert.
2001-ben szintén az UEFA-kupa elődöntőjében hozta össze a sors a két sztárcsapatot: itt is a Liverpool örülhetett (0-0 és 1-0). Van tehát törleszteni valója Frank Rijkaard csapatának.
Jose Mourinho "hazatér"Rendkívül érdekesnek ígérkezik aZ FC Porto–Chelsea párviadal is, nem elsősorban azért, mert olyan nagy csúcsrangadó, hanem azért, mert a Chelsea-nek az a Jose Mourinho a menedzsere, aki az FC Portóval 2003-ban UEFA-kupát, majd 2004-ben Bajnokok Ligáját nyert.
A párharc favoritjának a Chelsea számít, amelynek a soraiban ott van két, Mourinhóval együtt Bajnokok Ligáját nyerő korábbi Porto-futballista, Ricardo Carvalho és Paulo Ferreira.
A Chelsea és a Porto a 2004–2005-ös szezonban azonos csoportba kerültek a BL-ben. Ez volt Jose Mourinho első szezonja Londonban a portói sikerkorszak után.
A Stamford Bridge-en akkor 3-1-re a kékek győztek, Portóban viszont a hazaiak nyertek 2-1-re.
A Milan az esélyes a Celtic ellenA brit szigetek első BEK-győztes együttese, a Celtic (1967) – amely először jutott be az egyenes kieséses szakaszba, amióta Bajnokok Ligájának hívják a sorozatot – a súlyos problémákkal küszködő AC Milant fogadja Glasgowban, majd utazik február utolsó előtti hetében a milánói San Siróba, a hatszoros győztes otthonába.
A skót és az olasz csapat a BEK 1968-69-es szezonjának negyeddöntőjében találkozott egymással: Milan–Celtic 0-0 és 1-0 – a Milan jutott a négy közé. Ezt követően 2004–2005-ben azonos csoportba került a két együttes. Az eredmények: Milan–Celtic 3-1 és Celtic–Milan 0-0.
Egy igazi klasszikus: Real Madrid–BayernIgazi csemegének ígérkezik a Real Madrid–Bayern München csata. Kilencszeres győztes királyi gárda és a korábban négyszer megkoronázott bajor csapat az 1975–76-os BEK-elődöntőben mérkőzött először: a Bayern 1-1 és 2-0 után jutott be a fináléba, amelyet megnyert.
Az 1986-87-es kiírásban szintén a BEK-elődöntőben ismétlődött meg a futballtörténelem: a Bayern szempontjából 4-1 és 0-1 volt a mérleg, de a németek a döntőben kikaptak a Portótól.
A következő idényben a BEK-negyeddöntőben: Bayern–Real 3-2, 0-2. Továbbjutott a spanyol csapat, de a fináléba már nem került be.
Az 1999-2000-es szezon második csoportkörében még a Bayern volt eredményesebb – előbb 4-2-re majd 4-1-re elpáholta a blancókat –, az elődöntőben viszont, amikor a fontos dolgok dőltek el, a Real Madrid örülhetett (2-0, 1-2). Vicente del Bosque csapata meg is nyerte a Bajnokok Ligáját.
A BL 2001-es elődöntője következett, amelynek végén a Bayern 1-0, 2-1-gyel lépett tovább, és a finálét is megnyerte. Nem egészen egy év múlva a negyeddöntőben megint a Real Madrid örülhetett (2-1 és 0-2), amely a végén szintén elhódította a trófeát.
A 2004-es nyolcaddöntőben megint a Real volt a jobb (1-1, 1-0).
Az 1988-ban BEK-győztes PSV Eindhoven a 2006-os döntő vesztesével, az Arsenallal csap össze a 16 között.
A Manchester United kétszer találkozott a Lille-lel a csoportszakaszban. A 2005–2006-os idényben 0-0-s döntetlen született az Old Traffordon, míg a Lille 1-0-ra megverte a "vörös ördögöket" hazai pályán.
A 2001–2002-es évadban szintén ugyanabban a csoportban szerepelt az angol és a francia gárda: Manchesterben 1-0-ra győzött Sir Alex Ferguson együttese, a másik meccsen 1-1-es döntetlen született.
A Lyon szeretne végre elődöntőt játszaniAz AS Roma – amely 1984-ben BEK-döntőt játszott – az egyik legjobb formában lévő együttessel, az Olympique Lyonnal játszik.
Az olaszok először jutottak be az egyenes kieséses szakaszba a BL-ben, ezért nem szeretnének itt megállni, míg Gerard Houllier csapata az utóbbi három szezonban negyeddöntős volt, de mindháromszor az jelentette számára a végállomást. Az együttest az eddig mutatott játéka most többre is predesztinálhatja.
A PÉNTEKI SORSOLÁS SZABÁLYAI VOLTAK…
- Az azonos országból érkező csapatok elkerülik egymást
- A csoportelsők elkerülik egymást
- A csoportkörben azonos négyesben szerepelt együttesek elkerülik egymást
- A csoportok második helyezettjei elkerülik egymást
- A csoportok második helyezettjei hazai pályán kezdik a nyolcaddöntőt