Atlétika: a Budapesti Honvéd nyerte a csapatbajnokságot

2023.09.10. 19:43
A budapesti atlétikai vb-n a váltóval országos csúcsot futó Molnár Attila magabiztosan nyert 400 méteren (Fotó: Szabó Miklós)
A Budapesti Honvéd SE nyerte meg az atlétikai magyar csapatbajnokságot, mely döntőjének második napján a budapesti világbajnokságon egyaránt elődöntős Molnár Attila és Takács Boglárka is magabiztos győzelmet aratott.

Az MTK Lantos Mihály Sportközpontban rendezett versenyen az FTC-t erősítő Molnár – aki szombaton második lett 200 méteren – fő számában, 400 méteren óriási fölénnyel ért célba az első helyen, kifejezetten jó, 45.66 másodperces idővel. A második Steigerwald Ernő (47.67 mp) és a harmadik Wahl Zoltán (47.68 mp) – akik Molnárral közösen futottak országos csúcsot 4x400 méteren a vb-n – két másodperccel maradt el tőle.

A tatabányai Wahl szombaton 200-on nyert, vasárnap pedig a 400 méter előtt egy órával második lett 100 méteren 10.65 másodperccel. A klasszikus számban Pap Márk volt a leggyorsabb 10.45 mp-cel.

A nők hasonló távján az országos csúcstartó Takács Boglárka a Honvédnak szerzett értékes első helyet. Németh Roland tanítványának ezúttal 11.55 másodperc is elég volt a győzelemhez, amit a szombati 200-on leggyorsabb 18 éves Sulyán Alexa (GEAC, 11.82 mp) előtt szerzett meg.

Női 400 méteren a gátas Molnár Janka nyert (52.64 mp). Mögötte Kéri Bianka (SVSE, 53.24 mp) ért be a második helyen, a harmadikon pedig meglepetésre a mindössze 16 éves, többpróbázó Kriszt Sarolta (GEAC), aki szombaton 400 méter gáton U18-as országos csúccsal lett második, ezúttal pedig 53.37 másodperces egyéni csúccsal szerezte meg a harmadik helyet a világbajnokságon egyéniben is szerepelt Rapai Fannit (Ikarus, 53.84 mp) megelőzve.

A nap során Márton Anita (Békéscsaba) 16,87 méterrel nyerte a súlylökést.