PL: szenvedett az MU, mégis fordított a Brighton ellen

2021.04.04. 22:29
Mason Greenwood fejese döntött az Old Traffordon (Fotó: AFP)
A Manchester United 2–1-re legyőzte a Brightont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában.

Az előző kilenc bajnokiján veretlen Manchester Unitednek jó esélyt kínált a Brighton elleni meccs, hogy növelje az előnyét a harmadik helyen álló Leicester City előtt, ehhez képest már az első negyedóra végén hátrányba került Ole Gunnar Solskjaer csapata: a könnyelműen eladott labdát remek beadás követte, s bár Danny Welbeck közeli fejesét először óriási bravúrral védte Dean Henderson, az ismétlésnél már tehetetlen volt (0–1). Wilfried Zaha után Welbeck lett a második olyan volt MU-s, aki bevette ebben az idényben korábbi csapata kapuját, ilyen „duplázásra” legutóbb az 1997–1998-as kiírásban volt példa – akkor Dion Dublin és Mark Hughes keserítette a manchesterieket.

Az első félidőben látványosan szenvedő hazaiak – a Manchester United nem találta el a kaput a szünet előtt, ez legutóbb 2019 augusztusában, a Crystal Palace ellen fordult elő vele – a fordulás után feljavultak, és Marcus Rashford higgadt befejezésével a 62. percben összejött az egyenlítés (1–1). Az angol támadó a negyedik gólját jegyezte a Brighton ellen, ennél többet csak a Leicester (5) ellen szerzett a PL-ben.

A győzelemért alaposan megdolgozó MU-nak végül összejött az újabb gól, Paul Pogba rosszul eltalált kapáslövésébe Mason Greenwood tette bele a fejét, és ezt közös erővel sem tudták hárítani a kapus és a védők (2–1).

A Manchester United sorozatban a harmadik bajnokiját nyerte meg, újabb lépést téve az ezüstérem felé.

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Manchester United–Brighton 2–1
(Rashford 62., Greenwood 83., ill. Welbeck 13.)
Hétfő
19.00:
Everton–Crystal Palace (Tv:Spíler1)
21.15:Wolverhampton–West Ham United(Tv:Digi Sport1)
Korábban
Aston Villa–Fulham 3–1
(Trezeguet 78., 81., Watkins 87., ill. Mitrovics 61.)
Southampton–Burnley 3–2
(Armstrong 31., Ings 42., Redmond 66., ill. Wood 12. – 11-esből, Vydra 28.)

Newcastle United–Tottenham Hotspur 2–2 (Joelinton 28., J. Willock 86., ill. H. Kane 30., 34.)
Szombat
Arsenal–Liverpool 0–3 (Jota 64., 82., Szalah 68.)
Leicester City–Manchester City 0–2 (B. Mendy 58., Gabriel Jesus 74.)
Chelsea–West Bromwich Albion 2–5 (Pulisic 27., Mount 71., ill. M. Pereira 45+2., 45+4., C. Robinson 63., 90+1., M. Diagne 69.)
Kiállítva: T. Silva (Chelsea, 29.)
Leeds United–Sheffield United 2–1 (J. Harrison 12., Jagielka 49. – öngól, ill. Osborn 45+2.)

1. Manchester City 31 23 5 3 66–21 +45 74
2. Manchester United 30 17 9 4 58–33 +25 60
3. Leicester City 30 17 5 8 53–34 +19 56
4. Chelsea 30 14 9 7 46–30 +16 51
5. Tottenham 30 14 7 9 51–32 +19 49
6. Liverpool 30 14 7 9 51–36 +15 49
7. West Ham 29 14 7 8 45–35 +10 49
8. Everton 28 14 4 10 40–37 +3 46