PL: simának indult, végül „csak” egygólos Spurs-siker Mourinho debütálásán

B. L.B. L.
2019.11.23. 15:25
Harry Kane-ék a 49. percre eldöntötték a meccset (Fotó: AFP)
José Mourinho sikerrel mutatkozott be a Tottenham kispadján, új együttese idegenben 3–2-re legyőzte a West Ham Unitedet.

A szerdán kinevezett portugál szakember együttese már a 3. percben betalált, ám ekkor még nem örülhettek a vendégek, hiszen Harry Kane gólját les miatt nem adta meg a játékvezető – majd gyorsan még két lessel jelentkezett a Spurs.

A 20. percben előbb Szon Hung Min bal felső sarokba tartó lövését hárította Roberto, majd pillanatokkal később Lucas Moura fejelt nehéz helyzetből jócskán a kapu mellé.

A Tottenham nagy fölénye (65 százalékos labdabirtoklás az első félidőben és 12–2 lövési mutató) a 36. percben érett góllá, Dele Alli passzával Szon Hung Min lépett ki, és lőtt a hosszú alsóba (0–1).

Alli és Szon a 43. percben is sokat tett a gólszerzéshez, előbbi szenzációsan tartotta bent a labdát, utóbbi pedig remekül centerezett Lucas Mourához, aki közelről a kapuba szúrt (0–2).

Ezzel pedig gyakorlatilag el is dőlt a három pont kérdése, már csak azért is, mert Mourinho együttesei eddig mind a 36 meccsüket megnyerték a PL-ben, amelyen a szünetben legalább kettővel vezettek.

A második félidő elején egy perc alatt két ziccert alakított ki a Tottenham, és bár elsőre Lucas Moura még meglepetésre jócskán a kapu mellé lőtt, Serge Aurier jobb oldali beadása után Kane fejese már a földről a kapuba pattant (0–3).

Az angol válogatott csapatkapitánya a 269. meccsén a 175. gólját szerezte meg, ezzel a Tottenham történetében már egyedül áll az örökranglista harmadik helyén, Martin Chiverst (367/174) taszította le a dobogóról. Mostantól csak Jimmy Greaves (379/220) és Bobby Smith (317/208) előzi meg.

Egyórányi játékot követően Issa Diop szép becsúszással korrigálta az óriási hibáját, így Kane nem tudott duplázni, a szünetben beálló Michail Antonio viszont a túloldalon újra villant (1–3).

Érdekesség, hogy ő a negyedik gólját szerezte meg a Tottenham ellen, és mind a négyet másik stadionban jegyezte!

A végén még Declan Rice révén a hazai csapat is szerzett egy lesgólt, aztán a 96. percben Angelo Ogbonna már valóban érvényes találatot ért el, így a Tottenham 3–2-re nyert.

A GÓLOK

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
West Ham United–Tottenham 2–3 (Antonio 73., Ogbonna 96., ill. Szon Hung Min 36., Lucas Moura 43., Kane 49.)
Arsenal–Southampton 22 (Lacazette 18., 96., ill. Ings 8., Ward-Prowse 71.)
AFC Bournemouth–Wolverhampton 1–2 (Cook 59., ill. Moutinho 21., R. Jiménez 31.)
Brighton–Leicester City 0–2 (A. Pérez 64., Vardy 82. – 11-esből)
Crystal Palace–Liverpool 1–2 (Zaha 82., ill. Mané 49., Firmino 85.)
Everton–Norwich City 0–2 (Cantwell 54., Srbeny 93.)
Watford–Burnley 0–3 (Wood 53., Barnes 82. – 11-esből, Tarkowski 87.)
Manchester City–Chelsea 2–1 (De Bruyne 29., Mahrez 37., ill. Kanté 21.)