PL: 15 tétmeccs után győzött újra a sereghajtó Huddersfield

2019.02.26. 22:55
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában kedd este négy mérkőzést rendeztek: az Everton a Cardiff Cityt, a Leicester City – még a délután menedzsernek kinevezett Brendon Rodgers nélkül – a Brightont, a Newcastle pedig a Burnleyt múlta felül. A nap meglepetését az idén eddig győzelem nélkül álló sereghajtó, a Huddersfield szállította, hiszen a Wolverhampton ellen megtörte a 15 nyeretlen tétmeccsből álló sorozatát, egy 91. percben szerzett góllal diadalmaskodott.

A nap meglepetését az angol élvonalban a Huddersfield szállította, amely megszerezte idei első győzelmét. A Wolverhampton ellen Jan Siewert csapata Steve Mounié 91. percben rúgott góljával nyert. A Huddersfield legutóbb tavaly november végén aratott sikert a Premier League-ben, azóta 14 bajnoki és egy kupameccset vívott meg nyeretlenül: 1 döntetlen mellett 14 vereség volt a mérlege.

Az Everton simán felülkerekedett a Cardiff City otthonában, köszönhetően a duplázó Gylfi Sigurdssonnak, aki ma este az 56. és 57. PL-gólját is megszerezte, ezzel a PL történetének legeredményesebb izlandi támadója lett, megelőzve Eidar Gudjohnsent.

A Leicester Citynél ma délután kinevezték Claude Puel utódjának Brendan Rodgerst, de még nem ő irányította a Brighton otthonában 2–1-re győző csapatot.

A Newcastle United két első félidei gólnak köszönhetően könnyen nyert a Burnley ellen 2–0-ra, Fabian Schär vezetést jelentő találata ritkán látható óriási bombagól volt, különösen érdemes a megtekintésre. Íme:

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Cardiff City–Everton 0–3 (G. Sigurdsson 41., 66., Calvert-Lewin 93.)
Huddersfield Town–Wolverhampton Wanderers 1–0 (Mounié 91.)
Leicester City–Brighton & Hove Albion 2–1 (Gray 10., Vardy 63., ill. Propper 66.)
Newcastle United–Burnley 2–0 (Schär 24., Longstaff 38.)

1. Liverpool 27 20 6 1 59–15 +44 66
2. Manchester City 27 21 2 4 74–20 +54 65
3. Tottenham 27 20 7 55–27 +28 60
4. Arsenal 27 16 5 6 55–37 +18 53
5. Manchester United 27 15 7 5 52–35 +17 52
6. Chelsea 26 15 5 6 45–29 +16 50
7. Watford 27 11 7 9 39–35 +4 40